Design Management masterı

Marangoni’nin Milano kampüsünde İngilizce olarak verdiği 1 akademik yılı kapsayan Design Management programı, üniversitenin moda bölümlerinden sonra en çok talep gören bölümü.

design management Vera Marangoni.jpg

Bazen üniversitede iç mimarlık veya moda tasarımı gibi çizim ve proje yetiştirmenin yoğun olduğu programlardan mezun olan öğrenciler tasarımın bu kadar içinde olmak istemeyebiliyor. Ya da yaptıkları işi çok sevmelerine rağmen işletme, pazarlama, stratejik planlama gibi yönlerini geliştirmek istiyorlar. Design Management masterı, hem tasarımdan bağını koparmak istemeyenler, hem de tasarımın pazarlama, iletişim, yönetim, satış bölümlerini öğrenmek isteyenler için. Kısaca özetlemek gerekirse tasarımcılar için işletme masterı, tasarımcılar için MBA programı gibi.

Marangoni’nin bu master programı için şu an bir burs yarışması var. Master 1 Ekim 2019’da başlıyor. Yani burs yarışmasına katılacak olanlar ya önceden mezun olmuş olmalı, ya da master başlayana kadar mezun olacak olmalı. Bu ilk şart. Takip edenlerin bildiği gibi Marangoni sektörle bağlantıları çok kuvvetli olan, öğrencilerini staja ve işe yerleştirme konusunda özenli olan ve pahalı bir üniversite. Yıllık ücret 27 500 Euro. Burs yarışmasında 2 ödül var: 5000 Euro indirim ve %50 burs imkanı. Bu durumda ücretler 22500 Euro ve 13 750 Euro’ya denk geliyor. Marangoni’de bu bölümün varlığı çoğu öğrenci tarafından bilinmiyor, o yüzden ağırlıklı moda bölümlerine başvuru alıyor. Design management bölümüne başvuran kişi sayısı düşük. O yüzden canı gönülden tavsiyem, bu burs yarışmasını değerlendirin. Kazanma ihtimaliniz daha yüksek.

YArışmanın diğer bir avantajı ise, özel bir proje hazırlamak gerekmemesi. Bölüm design bölümü olmadığından portfolio da gerektirmiyor. Motivasyon mektubu, referans mektubu gibi bir kaç belge ile yarışmaya başvurabilirsiniz.

Gerekli belgeler şöyle:

  • Marangoni başvuru formu (bizden isteyebilirsiniz vera@veraedu.com)
  • CV
  • imzalı motivasyon mektubu
  • pasaport
  • 2 tane referans mektubu
  • transcript
  • diploma veya öğrenci belgesi
  • ingilizce dil belgesi (üniversitede %100 ingilizce eğitim belgesi kabul ediliyor)

Bütün bu belgeleri pdf formatında, en geç 13 Mayıs’a kadar Marangoni Türkiye resmi temsilcisi Vera Eğitim’e vera@veraedu.com adresine gönderip sonucu bekleyebilirsiniz. Sonuçlar email yoluyla Haziran ayının ilk haftasında açıklanıyor.

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Design Management, Marangoni, Strategic communication, Strategic Design, İtalya eğitim vizesi, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın