Fabio Novembre Product Design bursu

Bu sene Domus Academy önceki senelerden farklı bir yarışma açtı. Ambassador olarak bu yıl çalışmaya başladıkları dünyaca ünlü tasarımcı Fabio Novembre’nin Product Design master programı için 1 öğrenciye verilecek olan %50 bursu.

Ekran Resmi 2019-04-15 12.01.35.png

Fabio Novembre’yi tanımayanlar için kısa bir araştırmak yaptım. Çevremdeki tasarımcı eş dost ve fikrini beğendiğim birkaç arkadaşıma danıştım. Fabio Novembre’nin bazı kesimler tarafından çok beğenildiğini, bazıları tarafından ise aşağı görüldüğünü, küçümsendiğini anlattılar. Bu bilgileri aldıkça konu daha da ilgimi çekmeye başladı. Bakın Fabio Novembre için Ekşi Sözlük’te neler söylemişler:

https://eksisozluk.com/fabio-novembre–2276577

Her zaman tavsiye ettiğimiz gibi, yarışmaya sponsor olan firma, kişi ve tasarımcıyı incelemek öncelikli görevimiz. Jüride o kişi bulunacağından, önceliğimiz onun değer yargılarını, marka kimliğini iyice analiz etmek olmalı ki, ihtiyaca ve istenilene yönelik bir tasarım yapabilelim. O yüzden Fabio Novembre’nin web sitesinin linkini de sizin için paylaşıyorum:

http://www.novembre.it/#

Domus Academy ve Domus dergisinin tarihini inceleyenler bilir. Geçen Şubat ayında vefat eden Alessandro Mendini,  Andrea Branzi, Adolfo Natalini gibi ünlü İtalyan tasarımcıların mottolarından biridir “From the Spoon to the City” mottosu. Bir tasarımcı bir kaşıktan bir şehire her şeyi tasarlayabilmelidir. İşte Fabio Novembre’nin burs yarışmasının konusu da bu konseptten yola çıkıyor. Günlük ev ve şehir yaşantımızda kullanabileceğimiz, hayatımıza dokunacak, alışkanlıklarımıza ve davranışlarımıza etkisi dokunacak bir obje tasarlamamızı istiyor bizden Novembre. (Her zamanki gibi orjinal yarışma metnini mutlaka bizden isteyin. Yoruma açık kısımlar sizin için faydalı olacak)

Son başvuru tarihi 17 Mayıs. Masterın başlangıç tarihi Eylül 2019. Master 1 yıllık ve stajlı. Eğitim dili İngilizce. Normal ücreti 28 600 Euro. %50 Fabio Novembre bursu ile beraber ücret 14 300 Euro’ya denk geliyor. EU pasaport sahipleri için fiyatlar 19 900 Euro’nun yarısı. Detaylı bilgi için Domus Academy Türkiye resmi kayıt ofisi Vera Eğitim’in aşağıdaki formunu doldurmanız yeterli. Sizi gün içinde arayıp bilgilendireceğiz.

 

 

 

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Domus Academy, Product Design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın