IED Üniversite burs yarışması (2019-2020)

Ekran Resmi 2019-03-27 14.04.09.png

IED’in beklenen lisans burs yarışması açıldı. Sıkı takipçilerimiz biliyor IED sonbaharda bir burs yarışması daha açmış (Ekonomik darda olan birkaç ülkeye yonelik) ve Türkiye’den katılan ve basarıya deger bulunan öğrencilere %20 burs vermişti. Erken davrananlar yuzde yirmilik indirimi cebine koydu. Şimdi sırada %50 burs kazanma zamanı.

Bu seferki yarışmada her branşa yönelik ayrı bir proje konusu verilmiş.

Yani genel portfolio ile başvurulmuyor. Aslında bu tarz burs yarışmaları ilk bakışta zor gibi gelse de, gerçekten emek veren ve motive öğrenciyi ayırdetmemizi sağlıyor. Bir kısım bana çıkmaz diye en baştan vazgeçiyor. Oysa bütün imkanları denemek lazım. Portfolio bazlı yarışmalarda, elinde portfoliosu olan herkes öylesine başvuru yapabiliyor.

Yarışma konuları yoruma açık olduğundan orjinal metni okumanızı tavsiye ederiz. Burs metni ve yarışma koşullarıyla ilgili bilgi edinmek için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Burs yarışması IED 2019- 2020 (Lisans programları)

Burs oranı: %50 ve birkaç tane %100 (tuition fee üzerinden yuzde yuz burs)

Okulun normal ücreti: 17 140 Euro (2640 enrollment fee + 14500 tuition fee)

%50 Burs ile ücret: 9890 Euro

Son başvuru tarihi: 2 Mayıs 2019

Sonuçların açıklanma tarihi: 20 Haziran 2019

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı IED, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın