Politecnico di Milano’ya hazırlık

Politecnico di Milano’nun İngilizce mimarlık bölümü ve Politecnico di Torino’nun İngilizce mühendislik bölümleri sınavla öğrenci alıyor. Bu iki sınav da özel hazırlanma gerektiren, bizdeki temel lise bilgilerinin yeterli olmadığı sınavlar. Bu özel sınavlara hazırlanmak için malesef ülkemizde yeterli kaynak da yok, içerikle ilgili yeterli bilgi de yok. Bu ihtiyaca yönelik öğrenciler bize danıştığında, temsilcisi olmaktan gurur duyduğumuz ve her yönlendirdiğimiz öğrencinin çok memnun kaldığı Milano’daki Linguadue kursunu öneriyoruz. Linguadue konusundaki tek adres. Biraz araştırma yaptığınızda dediğimize hak vereceksiniz.

Linguadue’nin bu sınavlara hazırlık kursları yaz aylarında (genellikle Temmuz’un ilk haftası başlayarak) toplam 6 hafta sürüyor. Geçen senelerde çıkan sorular, kaynak kitaplar öğrencilere veriliyor. Ders notları hazır oluyor. Kurs bitiminde yapılan deneme sınavında öğrenci Polimi veya Polito sınavına girmiş gibi puan elde ediyor ve çoğunlukla bu puanlara yakın sonuçlar alıyorlar. Biz her ne kadar 11. sınıfın yazında bu kursu tavsiye etsek de, 12. sınıfın yazında veya her iki yaz da gitmek mümkün. 11. sınıfın yazında gitmenin avantajı eksiklerinizi önden görebiliyorsunuz. 12. sınıf yılı boyunca elinizde doğru kitaplar oluyor ve o seneyi nasıl geçireceğinizi anlıyorsunuz.

İşte şimdi asıl güzel haberimiz Linguadue’nin yetkilisi 10 Nisan Çarşamba günü saat 15:00’te ofisimizde olacak. Kurs ile ilgilenen öğrencilerin aşağıdan kayıt formunu doldurarak, onlarla teyit amaçlı iletişim kurmalarını bekliyoruz. Etkinliğimiz Bostancı’daki ofisimizde olacağından yerimiz kısıtlı. İlk arayana öncelik verileceğinden, şimdiden kabul edemeyeceğimiz öğrencilerden özür dileriz.

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Architecture, Linguaviva, Politecnico di Milano, Politecnico di Torino, İtalya'da Eğitim, İtalyan Devlet Okulları, İtalyan Kültürü, İtalyanca kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın