Domus Academy Interior Design burs

Ekran Resmi 2019-03-20 15.30.22.png

Domus Academy’nin her zaman en çok talep gören master programı olan Interior and Living Design’ın nihayet beklenen burs yarışması açıldı. Konuya hızlıca başlamadan önce bursun sadece “2019 Eylül” başlangıçlı master programı için geçerli olduğunu ve son başvuru tarihinin 5 Nisan 2019 olduğunu hatırlatalım.

Bu seneki yarışma sponsoru son sefer de olduğu gibi NATUZZI. Natuzzi ünlü İtalyan mobilya firması jüride olacak ve kazanan projenin belirlenmesinde aktif rol oynayacak.

O yüzden ilk tavsiyem her zamanki gibi Natuzzi’yi dikkatlice incelemeniz. İmkanınız var ise dükkanını gezin, koltuklarına dokunun, burosurunu inceleyin, tarihcesine bakın ve firma kulturu hakkında keywordler cıkartmaya calısın.

Yarışma konusuna gelirsek öğrencilerden istenilen 50 metrekarelik bir alan tasarlanması. Indoor veya outdoor mekan olabilir. Dunyanın her hangi bir yerinde olabilir. Bu mekan mutlaka Natuzzi’nin ikonik sofalarından birinin sizin tarafınızdan tasarlanmış revize halini içermeli. Bu koltuk Natuzzi’nin ünlü sofalarından Tempo olabilir, Fidelio olabilir veya Long Beach olabilir. Ürünü revize ederken, yeniden tasarlarken teknolojik unsurlar içermesi, smart teknolojilere yaklaşması önemli. Ve ilham kaynağınız “new nomads” yani yeni göçebeler diye adlandırılan Millenials kuşağı olmalı. Hedef kitleniz bu grup. Bu grubun dikkatini çekecek bir ürün tasarlamalısınız.

Yarışmaya katılacaklar ile daha derin bilgiler paylaşmaya hazırım. Benim için de büyük bir zevk karşılıklı brainstorming yapmak. Örneğin bu burs yarışması üzerine çalışırken (Evet öğrencilerimiz burs kazansınlar diye, onlara güzel anlatabilelim diye metinleri detaylıca okuyup, araştırma yapıp çalışıyoruz) millenials kuşağıyla ilgili 2 tane makale okudum. Y kuşağı diye de bilinen bu grup bir çok kaynakta farklı yaş aralıklarını temsil etse de benim gözlemim ağırlıklı 1982 – 2004 yılları arasında doğanların ağır basması oldu. Bu grup teknoloji ile doğuyor ve büyüyor. Follow your dreams mottosunu benimsiyor ve belki biz bir önceki kuşağa göre sıkıya gelemeyenler olarak tanımlanıyor. Genel özelliklerinden birisi de narsizm. Buna benzer araştırmalarınızı derinleştirip, tasarıma öyle başlayın. Bu ön hazırlık ile çok güzel tasarımlar yapacağınıza inancım tam! Vera Eğitim öğrencileri her sezon mutlaka burs kazanıyor, biz de bu başarıya ortak olmanın gurununu yaşıyoruz.

Detaylı bilgi ve yarışma metni için formu doldurun:

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Burs yarışması, Domus Academy, Interior Design, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın