Information Design master bursu – İtalyan markası Prada’nın instagram sayfasını analiz ediyoruz

İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte birçok bilgiye ulaşmak artık daha kolay. Ama hangi bilgi doğru, hangi bilgi güncel, hangi bilgi faydalı bunları analiz etmek ise bir o kadar zor. Information Design masterı için açılan burs yarışması da bu noktadan çıkış yapmış. Burs yarışması IBM sponsorluğunda. IBM Cognitive Systems, etkili bilgiler bulmak ve perakendecilerin daha iyi hizmetler geliştirmesine yardımcı olmak için büyük miktarda veri okuma ve yapılandırma yeteneğine sahip. IBM, Instagram, Facebook, Twitter, YouTube, Pinterest ve diğer sosyal platformlardaki moda ile ilgili 1 milyondan fazla sohbetten elde edilen bilgileri inceleyip, analiz edip sosyal medya ilişkilerini arttırmak isteyen markalara rehberlik etme amacıyla moda markaları ve bunları takip edenler arasındaki ilişkiyi inceledi.

Bu burs yarışması ile katılımcılardan istenen İtalyan markası Prada’nın instagram hesabındaki 2018 yılı paylaşımlarını incelemeleri. Instagram takipçileri tarafndan markanın en beğenilen ürünleri ve faydalı müşteri yorumları gibi verileri toplamaları. Bu bilgiler yardımıyla Prada’nın 2018 yılı için faydalı ve etkili bir veri görselleştirmesi yaratmaları. Konu yoruma açık olduğundan lütfen bursun tam metnini bizden isteyin.

Bursa başvuru için son tarih 5 Nisan. Bu burs yarışması ile eğitim ücreti 28.600€ üzerinden %40, %50 ve %60 burs verilecek. Bursa başvuru için hazırlanacak belgelerin önemli noktaları ve orjinal burs metni için aşağıdaki formu doldurup bize iletin. Sizi arayıp bilgilendirelim. Vera Eğitim – Domus Academy Türkiye resmi temsilcisi, ücretsiz danışmanlık

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Domus Academy, information design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın