Le Corbusier’in Villa Savoye’sine yeni bir yorum

Domus Academy’nin en çok talep gören bölümlerinden biri Urban Vision and Architectural Design programı. Domus Academy takipçilerinin çok iyi bildiği gibi Domus her başlangıç dönemi için bir burs yarışması mutlaka açar. Yarışmaları proje bazlı olur. Yani İtalya’da “Ben okul birincisiyim. Çok başarılıyım” bursu yoktur. Hep onlara özel bir şey yapmanızı ve yaratıcılığınızı kendileri görmek isterler.

2019 Eylül intake’i için, Architectural Design masterı için açılan yarışma çok hoşuma gitti. Çok zevkli ve umuyorum ki siz de severek proje hazırlayacaksınız.

savoye-2-640x323 vera egitim.jpg

Ünlü Fransız ve İsviçreli mimar Le Corbusier’in Paris civarlarında inşa ettiği ünlü yapı Villa Savoye’ye yeni bir yorum katmaları bekleniyor adaylardan. Fakat bu yorum aydınlatma üzerine. Yarışma sponsoru ünlü İtalyan aydınlatma firması Nemo.

http://www.nemolighting.com

Yarışmanın orjinal metnini mutlaka bizden isteyin ki yoruma açık kısımları kendinize göre değerlendirin. Yarışma metinlerinde çoğu bölüm ucu açık ve tamamen yorumlamaya dayalı oluyor. O yüzden blog yazılarımızda fazla detay vermeden, yönlendirme yapmadan bilgi vermeye çalışıyoruz.

Yarışmaya son başvuru tarihi 5 Nisan 2019. Toplam 5 kişiye ödül verilecek. En büyük ödül %60 indirim hakkı. Domus Academy’de bir yıllık master ücreti 28 600 Euro.

Vera Eğitim, Domus Academy Türkiye resmi temsilcisi, vera@veraedu.com

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Architecture, Burs yarışması, Domus Academy, İtalya'da Eğitim, İtalya'da Master, İtalya'daki Okullar, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın