Nello’s Şaşkınbakkal

Geçtiğimiz haftalarda sokak arasında küçük bir İtalyan Lokantası keşfettik. Önünde küçük bir bahçesi, içinde de sayılı masası olan bir mahalle lokantasının bu kadar güzel olabileceğini hiç tahmin etmezdim.

İçeri girince bizi oldukça güzel Türkçe konuşabilen İtalyan sahibi karşıladı. İtalyan Lisesi’nde Tükçe konuşan hocalarımızın aynı aksanıyla, hemen İtalyan olduğu belli olan bu bey, kendi ortamında Napoli havası estirmiş adeta. Duvara takımını tuttuğu Napoli futbol takımıyla ilgili sloganlar yazmış. Çok sıcak ve samimi bir ortam yaratmış. Gerçekten kendimi İtalya’da hissettiğim oldu.

Servisi de kendi yapıyor ve masalara tek tek memnun olup olmadığını soruyor. Arı gibi çalışıyor. İstediğim ve sevdiğim en basit İtalyan kırmızı şarabı Montepulciano d’Abruzzo hemen menüsünde. İtalyan kültürüne aşina olmayanların belki direk ayırdedemeyeceği bir sürü ince detay var burayı bu kadar güzel yapan.

Yemeklere de bayıldım. Menüde yer almayan o günün spesyali olan kum midyeli bir makarna tercih ettim. Eşim Margherita pizza aldı. Pizzayı Napoli’nin önünde kuyruklar olan Da Michele pizzacısyla (ilk pizzacı diye anılan yer) ile karşılaştırıp orası daha iyiydi demesi bile, çıtanın yüksekliğinin göstergesi aslında.

Çok güzel bir akşam oldu. Herkese tavsiye ederim. Boş masa bulamayabilirsiniz, rezervasyon yapmanızı öneririm.

Nello's Vera Eğitim.jpg

Nello’s telefon: (0216) 356 23 53

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar, İtalyan Kültürü, İtalyan Lisesi Anıları, İtalyan Mutfağı kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın