İşten eve dönerken

Bugün bilgisayarı kapattıktan sonra ofis sessiz ve sakinken biraz oturup dinlendim. İtalya’dan aldığım Casa Facile dergisini karıştırıp bir çay molası verdim. Casa Facile bizdeki “Evim” dergisi tarzı uygun fiyattan satılan ama çok da güzel öneriler sunan, gerçek bir içeriğe sahip güzel bir dergi.

Kapaktaki konulardan biri Rendi più tua la casa in affitto, örneğin  kira evini daha “senin” kılma yöntemleri. Bunun gibi düşündürücü ve güzel makaleleri var. Hayat üzerine, ev üzerine düşündürüyor. Aynı zamanda da görsel öneriler sunuyor, fikirler veriyor.

Casa Facile.jpg

Dergide dikkatimi çeken bir reklamdan bahsetmek istiyorum: Bir süpürgelik firması. Evet doğru, adamlar sadece süpürgelik üretiyor. Yani parkenize uyumlu duvara döşenen ahşap parçası. Güzel üniversitem İTÜ’de yaptığım işletme yüksek lisansı sırasında bize hep niş bir alanda uzmanlaşmamız tavsiye edildi. Niş bir alanda bilgi sahibi olmak. Büyümek veya genişlemek adına her türlü halı kilim dedikleri şeye bulaşmamak. Master biteli 10 yılı geçti. Zaman geçtikçe, yaşadıkça ve öğrendikçe bunun ne kadar doğru olduğunu öğrndim. Sakıp Sabancı da zamanında “Her işi biraz bilin ama bir işi en iyi siz bilin” diye. Lafı uzatmayayım. Küçük gördüğümüz bir ufak işte başarılı olmak aslında başarının en büyüğüdür bana göre.

İşte bu süpürgelik firması da duvar ile hemzemin bir süpürgelik üretmiş. Üstelik derginin ilk sayfalarına kocaman ilan vermiş. Herşeyin globalleştiği bu dünyada Türkiye için hala bir çok fırsat kapısı var.

Dekorasyonla ilgilenenler, yenilikleri öğrenmek isteyenler, iç mimarlık öğrencilerimiz ve tasarımın her hali ilgisini çekenlere Garofali firmasını incelemelerini tavsiye ederim.

http://www.garofoli.com

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Domus Academy, IED, Interior Design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın