Haydi mutfağa: Brutti ma buoni tarifi

Youtube hayatımıza çok hızlı bir giriş yaptı. Hemen hemen hergün takip ettiğimiz kanallara yeni videolar yükleniyor. Önceleri televizyon kanllarında takip ettiğimiz dizinin yeni bölümü geldiğinde nasıl heyecan duyuyorsak artık takip ettiğimiz youtube kanalları video yüklediğinde aynı heyecanı duyuyoruz. Kim hangi gün saat kaçta yeni video yayınlayacak biliyoruz. Yeni video yetişmediğinde hafif bir buruluyoruz. Neyse lafı fazla uzatmayayım. Youtube da keyifle takip ettiğim, içerik olarak çok beğendiğim kişilerden biri de İdil Yazar. Hem yemek tarifleri ile hem de sohbet videoları ile izleyene keyif veriyor. En son izlediğim videolarından birine Akasya Asıltürkmen konu oldu ve İtalyan lezzetlerinden “Brutti ma buoni” tarifi verdi. Birlikte pişirdiler ve afiyetle yediler. Videoyu izleyince göreceksiniz çok kolay bir tarif.

Malzemeler:

* 125 gram Fındık

* 1,5 Yumurta Beyazı

* 125 gram Toz Şeker

* 7 gram Un

* 1/2 Limon Kabuğu Rendesi

* 1 çay kaşığı Vanilya

Tarif için videonun linkini de bırakıyorum.

Farklı bir versiyonunu denemek isteyenler La Cucina Italiana web sayfasındaki tarife de göz atabilir. https://www.lacucinaitaliana.it/ricetta/dolci-e-dessert/brutti-ma-buoni/

Mutfaklardan hep güzel kokular yükselsin. Tarifi deneyenlerin yorumlarını bekliyoruz. 🙂

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Gastronomi, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın