Politecnico di Milano ve Politecnico di Torino

Politecnico di Milano ve Politecnico di Torino İtalya’nın en iyi ve en eski 2 teknik üniversitesi. Bizdeki İTÜ ve ODTÜ gibi prestijli ve eski devlet üniversiteleri.

Son yıllarda Euro’nun yükselmesiyle beraber bu 2 üniversiteye olan ilgi arttı. Tek sorun her iki okulda da İngilizce lisans programlarının çok sınırlı sayıda olması. Örneğin Politecnico di Milano’da sadece Mimarlık bölümü İngilizce. Politecnico di Torino’da ise Mimarlık ve 4 mühendislik programı var:

Makina

Elektronik

Bilgisayar

Otomotiv

Her iki okul da sınavla öğrenci alıyor. Mimarlık sınavı senede 1 defa Eylül ayında (Lise 4’ün sonundaki Eylül) mühendislik sınavı ise senede bir kaç defa ilk bahar aylarından başlayarak yapılıyor.

Bu 2 üniversiteyi hedefleyen öğrencilere Lise 3’ün yazında Linguadue’nin (Milano şubesi) Temmuz ayında açtığı 6 haftalık hazırlık kursunu tavsiye ediyoruz. Kurs inanılmaz faydalı. Fiyat kalite performası bütün diğer kurslardan iyi ve en önemlisi öğrencilere Lise 4 senesinde nasıl hazırlanmaları konusunda bilgi, özet, kendini ve eksikleri tanıma, kitap kaynağı, geçene senelerin test soruları vb. gibi konularda yardımcı oluyor. Bu kursa katılıp da seçtiği branşın veya İtalya’nın kendisine uymadığını anlayanlar da oluyor. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ettiğimiz bu kurs hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Linguadue resmi Türkiye temsilcisi Vera Eğitim’e mesaj atabilirsiniz: vera@veraedu.com

Bizden başvuru şartları, basvuru formu ve kursun detaylı içeriğini isteyin!

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Linguaviva, Politecnico di Milano, Politecnico di Torino, İtalya'da Üniversite, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın