Off White

Bugün size Marangoni’nin moda bölüm başkanı hocasından duyduğum ve araştırdıkça ilgimi daha çok çeken bir markadan bahsedeceğim: Off White

Belki sıkı moda takipçileri zaten biliyordur bu markayı. Çünkü Beymen’de de satılıyormuş ve markayı fark ettikten sonra aslında bizim ünlülerimizde bile popüler olduğunu gördüm. Algıda seçicilik…

Hazal Kaya film galasında ışıltılı takımını endüstriyel Off White kemer ile kombinlemiş.

Off White markasını iki kelimeyle tanımlamak gerekirse streetwear ve lüks olur herhalde. Markanın yaratıcısı, stilisti ve sahibi 1980 doğumlu Gana kökenli olan bir Amerikalı Virgil Abloh. Abloh gençliğinde kaykaycı arkadaşlarını gözlemleyerek büyümüş. Üniversitede mühendislik okumuş, daha sonrasında Kanye West’in stilistiği ve Louis Vuitton genç tasarımcı ödülü ile bugünlere gelmiş. Aynı zamanda bir dj. Sanatın bir çok dalını birleştirmesi, konsept çalışmasına önem vermesi onu diğerlerinden farklı kılan özellikler. Marie Claire dergisine verdiği bir röportajda da hayatına Milano’da devam ettiğini, markasının üretiminin yüzde sekseninin İtalya’da yapıldığını anlatıyor. Sokak giyimini, lüks moda ve yüksek fiyatlarla birleştiriyor. Koleksiyonlarında önceleri sadece siyah ve beyaza yer verirken son yıllarda diğer renkleri de kullanıyor. Kapşonlu eşofman üstler, tshirtler, spor ayakkabıları onun en temel ürünleri.

Virgil Abloh.jpg

Virgil Abloh, Off White markasının yaratıcısı

 

Kaynak:

https://donna.fanpage.it/off-white-il-brand-amato-dalle-star-che-veste-i-millenials/

https://www.marieclaire.com/it/mclikes/a19414488/virgil-abloh-off-white-intervista/

https://www.esquire.com/it/stile/moda-uomo/a19590602/virgil-abloh-off-white/

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Fashion Design, Fashion Styling, Marangoni, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar, İtalyan Modası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın