Koç Üniversitesi’nde İtalya’da Master Semineri

Bugün Koç Üniversitesi’nin talebi üzerine İtalya’da master eğitimi seçeneklerini anlatmak üzere Sarıyer’e davetliydik. Koç Üniversitesi’ne geçtiğimiz yıllarda birkaç defa gittim. Ama hep 3-5 yıl arayla. Asıl gittiğim zamanlar 2000 yılları, liseden yeni mezun olduğumuz zamanlardı. O zamanlar okuduğum Maslak İTÜ’den dümdğz sahil boyunca devam eder, Sarıyer’in ordan yukarı tırmanırdık. Hacıosman Tüneli falan yoktu. Ve diğer aklımda kalan da havanın birkaç derece soğuk olduğu.

Bu sabah farklı yoldan gideceğimden, tedbiri elden bırakmayan halimle, hem erken çıktım, hem de eldiven ve bere dahil yanıma ısıtacak eşyalarımı aldım:) Seminer saatinden erken oraya varınca Öğrenci Merkezi’nde bir kahve içme fırsatı yakaladım. Yanına da bir tane kurabiye aldım. Hava muhteşemdi. Puslu ama yağmursuz ve ılık. Güzel, yeşil, serin kokan bir sonbahar havası. Yemyeşil ağaçların, uçsuz doğanın sessizliği ve ferahlığı beni mestetti. Kahve keyfime dönecek olursam, yalnızlığıma onlarca güvercin, birkaç serçe ve bir de karga eşlik etti. Güvercinler insalara yaklaşmaya alışmış. Neredeyse elimden yiyeceklerdi. Baktım ki kırıntılar kesmeyecek, kurabiyemin tamamını onlara hediye ettim.

güvercinler le colombe.jpg

Instagram hesabımızda bu anlarla ilgili kısa bir de video var. İzleyin çok tatlılar 🙂 @veraegitim

Kahve keyfinin dışında üniversitede olmak çok hoşuma gitti. Medeni bir ortam, kültürlü insanların içinde bulunmak güzel diye düşündüm. Son yıllarda sokakların kozmopolitliği, insanların kabalığı ve aceleden saygısız tavırlarını düşününce Koç Üniversitesi’nde olmak hoşuma gitti. Üniversitede çalışmak güzel olsa gerek.

koç üniversitesi.jpg

Böyle güzel, telaşsız ve mutlu başlayan gün aynı şekilde devam etti. Bize ayrılan süre ksııtlı olduğundan çok önceden hazırlığımızı yapmış, az ve öz bilgiyi nasıl veririz diye çalışmıştık. Koç Üniversitesi’ndeki branşları göz önünde bulundurarak onlrın ilgilerini çekebilecek okullar ve master programları üzerinde durdum. Benim için çok güzel bir gündü, sunumumuzu dinleyen öğrenciler için de öyle olduğunu umarak, memnun bir şekilde dönüşe geçtim.

Vera Eğitim olarak sadece İtalya’da Eğitim üzerine danışmanlık veriyoruz. Ofisimiz Bostancı Kadıköy’de. Bize vera@veraedu.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Tuğçe Özgen

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın