Sandwich year nedir?

Sandwich year, Marangoni’nin Londra kampüsünde var olan 1 yıllık çalışma senesine deniyor.

Avrupa’da eğitim için gittiğinizde çalışma hakkı yok denecek kadar az. Çoğu ülke öğrenci vizesine çalışma hakkı vermiyor. Londra’daki Marangoni kampüsü bu ihtiyacı karşılamak ve vize sorununu çözmek için sandwich year sistemini oluşturmuş.

Marangoni Londra’da üniversite eğitimi normalde 3 yıl. İsteyen öğrenciler henüz kayıt olma aşamasında 4 yıllık içinde sandwich year’ı da kapsayan üniversite eğitimine kayıt olabiliyor. Yalnız bunu en baştan seçmek gerekiyor, çünkü vizeniz bu şekilde hazırlanıyor. 4 yıllık üniversite programına katılan öğrenciler ilk 2 yıl normal eğitimlerini alıyorlar. 3. yıllarında sandwich yearı yapıyorlar ve okulun anlaşmalı olduğu bir firmada çalışıyorlar. Böylece mezun olmadan deneyim kazanmış oluyorlar. 4. senelerinde ise okulda eksik kalan son sınıfı tamamlıyorlar.

Kısaca kendimden örnek vermek isterim. Üniversiteyi bitirdikten sonra kısa bir süre çalışma imkanım oldu. O sırada MBA de yapıyordum. İşe başladıktan sonra MBA derslerine bakış açım değişti. Daha zevkli gelmeye başladı dersler. Sektörle bağlantısını kurup dersim önemli kısımlarını daha net ayırdeder oldum. Master da işi besledi. O yüzden benim kişisel olarak da tavsiye edeceğim bir program olur. Eğer Marangoni’nin Londra kampüsünde eğitim almaya kararlıysanız, süre anlamında bir kısıtınız yoksa, içinde çalışma senesini de içeren sandwich yearlı, 4 senelik lisans programını tercih edin. Detaylı bilgi almak isterseniz, Marangoni Türkiye resmi partneri olan firmamız Vera Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz: vera@veraedu.com, 0216 504 20 12

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Marangoni, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın