IED Fashion Business masterı

Eylül ayında IED’in davetlisi olarak İtalya’ya gittik. Otelimiz Milano’daydı. Programımızda IED Milano, Torino ve Floransa kampüsleri de vardı. 20’sinde Perşembe sabahı tren ile Milano’dan Floransa’ya IED’i ziyarete gittik. Floransa tren ile yaklaşık 2 saat sürüyor. Çok keyifli bir yoluculuktu. Floransa’da merkez tren istasyonunda indik. IED buradan yaklaşık 15 dakikalık yürüme mesafesinde. IED Floransa Duomo’ya çok yakın. Hatta ziyaretimizdeki görüşmelerin gerçekleştiği sınıftan Duomo’yu görmek mümkün. 🙂 Bizim için çok güzel bir gezi oldu hem IED Floransa’yı gezdik, güzel bilgiler edindik hem de hava şansımıza yazdan kalma bir gün gibiydi doya doya Floransa’yı gezdik.

Milano’ya geri dönerken IED Floransa broşürünü incelerken Fashion Business bölümü başarılı mezunlarımız kısmında öğrencilerimizden Seren Dönmez’i görmek beni hem çok mutlu etti hem de çok gururlandırdı. Seren çok gurur duyduğumuz kendi işini geliştirip büyüten bir öğrencimiz. Daha önce Seren’in hikayesini de bloğumuzda paylaşmıştık. Okumayanlar için linki burada 🙂

IED Fashion Business mezunu öğrencimiz Seren’in hikayesi

Bugün biraz IED’deki Fashion Business masterından bahsetmek istiyorum. IED’in masterlarının başlangıç tarihi özellikle Haziran 2018’de mezun olmuş sonrasında çalışmaya devam edip tecrübe edinip mastera gitmek isteyenlere ya da Ocak’ta mezun olup master için Eylül’ü beklemek istemeyenlere çok uygun. Eğitim 19 Şubat 2018‘de başlıyor.

Program IED Floransa kampüsünde veriliyor. Floransa civar şehirlere ulaşım için rahat bir şehir. Yaşam Milano’ya göre daha rahat ve daha ucuz. Açık hava müzesi gibi. Floransa’da master yapan şu an da orada yaşan bir öğrencim “Floransa’da olmaktan çok mutluyum. Evde canım sıkıldığında bisikletime atlayıp merkeze gelip bir kahve için etrafı seyrediyorum. Sokaklarda yürüyorum. Neşem yerine geliyor.” demişti. Şehir hem tarihi hem de hareketli. Adeta yaşıyor.

Eğitimin dili İngilizce. Güzel bir haber eğer İngilizce için IELTS ya da TOEFL belgeniz yoksa skype görüşmesi yapıp İngilizce şartını o şekilde tamamlayabiliyorsunuz.

Eğitim ücreti 18.900€.  30 Ekim’e kadar kayıt ücretini (enrollment fee) ödeyen öğrenciler için tuition fee üzerinden %10 erken kayıt indirimi veriliyor. (Tuition fee ödemesi 14 Aralık’a kadar tamamlanıyor.)

Akademik değil sektörel bir eğitim veriyor. İş hayatına yönelik, proje bazlı bir master arayanlar için uygun bir program. Eğitim süresi 2 akademik dönemden oluşuyor yani 10 ay sürüyor. Anlaşmalı olduğu firmalar:

IED Fashion Business masterı hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru sürecini öğrenmek için aşağıdaki formu doldurup bize iletebilirsiniz.

Vera Eğitim – IED resmi partneri, ücretsiz danışmanlık

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Fashion business, IED, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın