Pompei ebedi duygu – Herculaneum Gizemin İskeletleri

İtalyan Kültür Merkezi, Rovereto Uluslararası Arkeoloji Film Festivali ile işbirliği içinde Marco Visalberghi’nin Herculaneum Gizemin İskeletleri adlı belgeseli ve Pappi Corsicato’nun Pompei Ebedi duygu adlı kısa filmini sunuyor. Filmler, Rovereto Şehir Müzeleri Vakfı iletişim uzmanı Valentina Poli tarafından tanıtılacak.

Pompei ebedi duygu (yönetmen Pappi Corsicato, 2015, süre 9’)

Herculaneum Gizemin İskeletleri (yönetmen Marco Visalberghi, 2002, süre 52’)

ROVERETO ULUSLARARASI ARKEOLOJİK FİLMLER FESTİVALİ

Rovereto Uluslararası Arkeolojik Filmler Festivali Rovereto Şehir Müzesi Vakfı tarafından 29 seneden bu yana düzenlenmekte olup, daha büyük kitlelere ulaşma adınasadece sektör çalışanlarına yönelik olmayıp, yabancı filmlerin italyanca olarak seslendirildiği en iyi yabancı ve italyan belgesel filmleri bünyesinde barındıran bir toplu film gösterimidir.

“Rovereto Şehri” En iyi film ödülü halk oyları ile seçilmektedir. Diğer ödüller ise; Özel Mansiyon Archeoblogger , bir italyan blogger jürisi tarafından, Özel Mansiyon CinemAMoRe ise Trento Film Festivali ve Religion Today Filmfestival işbirliğiyle verilmektedir.

Bu güzel etkinliği kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Tarih : 23 Ekim 2018, Salı Günü

Saat : 19:00 – 20:30

Giriş : Giriş serbest

Yer : Casa d’Italia Tiyatrosu

Detaylı bilgi için https://iicistanbul.esteri.it/iic_istanbul/tr/gli_eventi/calendario/2018/10/cinema-ladri-di-dei.html

Gidecek olanlara şimdiden iyi seyirler dileriz. 🙂

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın