Naba yaz kursuna giden öğrencimiz Tuğçe’den mektup var

Yorumları için Tuğçe’ye teşekkür ederiz. 🙂

“Merhaba,
Adım Tuğçe. Bu yaz Naba’da Product Design II ve Lighting Design yaz programlarına katıldım. Türkiye’den bir burs ile İtalya’ya gönderileceğimi duyunca biraz panik ama çokça mutlu oldum:) Neyi, nasıl yapacağım konusunda bazı endişelerim vardı fakat bütün süreci itinayla takip ettiniz, öncelikle bunun için size teşekkür etmek istiyorum Ezgi Hanım:)

Naba’da katıldığım programlar 2’şer haftalıktı. Dersler workshop tadında geçti. İlk haftalarda tasarımın nasıl yapılacağından, tasarım kriterlerinden, neyin nasıl olması gerektiğinden bahsedildi kurların ikinci haftaları ise breefler verildi ve breefler doğrultusunda ürünler tasarlamamız istendi. Açıkçası Lighting Design hakkında hiç bir bilgim yoktu ama merak ettiğim bir alandı. 2 haftalık bi program olmasına rağmen bir çok şey öğrendim. Yeni bir bilgisayar programı bile öğrettiler. Her kurun son iki gününde tasarladığımız ürünlerin maketleri istendi, okuldan verilen uygun malzemeleri kullanarak maketlerimizi tamamladık.

Benim için çok eğlenceli keyifli, verimli ve dolu dolu geçen bi bir aydı:)”

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Genel, Lighting design, NABA, Product Design, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın