İtalya’da Uluslararası İlişkiler

İtalya’nın iletişim alanında şüphesiz en iyi okulu IULM. Milano’da yer alan, özel bir okul olmasına rağmen fiyatları devlet üniversitelerinkine yakın çok iyi bir üniversite. Yalnız birçok bölümü İtalyanca. Hatta lisans düzeyinde bütün programları İtalyanca.

Master düzeyinde ise sayılı İngilizce eğitimi var.

radiologo-1 IULM VERA.png

Bunlardan biri MICRI kısaltmasıyla adlandırılan International Relations, yani Uluslararası İlişkiler master. Bu master 1 yıl sürüyor.Yarı İngilizce yarı İtalyanca. Araştırmaya başlamış olanlar sözüme hak verecektir. İletişim, uluslararası ilişkiler vb gibi sözel alanlarda İngilizce eğitim bulmak kolay değildir. O yüzden bu branşla ilgilenen (biraz da İtalyanca öğrenerek) bütün öğrencilere bu okulu tavsiye ederim.

Ders programları master düzeyinde çok önemlidir. Öğrenciler ne ile karşılaşacaklarını bilmek ister. Beraberce ders programına bakalım:

DIDACTICAL MODULES DESCRIPTION Credits
I FUNDAMENTALS OF INTERNATIONAL RELATIONS 12
Elements of political and economic geography 3
International history from 1890 3
Structure of international society 3
International public law 2
Political philosophy 1
II TOOLS OF INTERNATIONAL COMMUNICATION 9
Communication Design 3
Personal Development 2
Big Data Analysis 1
Web communication & digital new media 2
Communication Tools 1
III INTERNATIONAL COMMUNICATION MANAGEMENT 23
Lobbying and Public Affairs basics 2
Communication for development 3
International journalism 3
Corporate social responsibility and communication 2
International finance 3
Company management 3
International marketing and advertising 3
Elements company communication 3
Public Relations 1
IV CASE STUDIES 2
Conferences with valid experts relating the content of their professional experiences shall be an integral part of the course and students shall be required to follow up on such events carrying out analyses and in-depth studies.
V SIMULATION LAB 3
Research
Study Tour
COMPANY VISITS
INTERNSHIP 9
At the end of this training there will be an internship in national or foreign offices and organizations, in the field of international communication and relations.
FINAL PROJECT WORK 3
At the end of the Master, students will need to draft a final project work about a topic previously agreed upon with professors, followed by a presentation and discussion in the presence of a representative committee of the Master’s faculty
TOTAL CREDITS 60

Masterın geçen seneki ücretleri 12 672 € ydu. Toplam üç taksitte ödeniyor. Güncel fiyatlar geldiğinde sizi ayrıca bilgilendireceğiz.

Bunun dışında bir güzel haber de IULM’un yetkilisi önümüzdeki ay İstanbul’da olacak. İlgili öğrencilerle kısa bir görüşme yapacak. Kendisine okulla, kabulle, şehirle ilgili merak ettiklerinizi sorabileceksiniz. Kaydolmak için aşağıdaki formu doldurun:

Vera Eğitim, IULM resmi Türkiye partneridir. Vera@veraedu.com

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Communication Design, IULM, İtalya'da Eğitim, İtalya'da Master, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın