Lise öğrencileri için İtalya’da yaz kursu

18 yaş altı öğrenciler için İtalya’da yaz kursu imkanları kısıtlı. Üniversite bünyesinde açılan kurslar genelde 16 yaş ve üzeri öğrencileri kabul ediyor. Lisede okuyan öğrencileri kabul eden, 7/24 hoca kontrollü ve branş dersi seçebileceğiniz bir kurstan bugün bahsetmek istiyorum. Kurs Florence University of Arts bünyesinde açılıyor. Okul Floransa’da. İsteyenler öğrenciler 3 hafta ya da 4 hafta katılabiliyor. 4 haftalık kurs alanların ilk haftası Roma’da geçiyor.

Türk öğrenciler için liselerin kapanış takvimine göre 3 haftalık Floransa’daki kurs daha uygun oluyor. 3 haftalık kursun bilgilerini özet şeklinde paylaşıyorum.

Program başlangıç ve bitiş tarihleri ne zaman?

Program 23 Haziran 2019’da Floransa’da başlayıp 12 Temmuz 2019’da Floransa’da sona eriyor.

Öğrenciler hangi dersleri seçebiliyor? Öğrencilerin kaç ders seçme hakkı var?

Öğrenciler aşağıda yer alan derslerden 2 tanesini seçebiliyor.

09.00-11.30 saatleri arası: Fashion, Media, and Culture, Florence Sketchbook, Food, Culture, and Society in Italy, Intensive Italian for Three Credits (Beginner), Italian Language Intermediate I

12.00-14.30 saatleri arası: Introduction to Film Photography, Fashion Design Studio I, Introduction to Marketing, Travel writing

15.00-17.30 saatleri arası: Introduction to Accessory Design: Shoes, Bags and Belts, Style and the City: Florentine Fashion Walks, Ceramics (Beginner), Food, Health, and Wellness in Italy, Cultural Introduction to the Italian Family, Cultural Introduction to Italy, Italian Renaissance Architecture

Program boyunca öğrencilerin kontrolü nasıl sağlanıyor?

7 / 24 program boyunca öğrenciler hocalar eşliğinde hareket ediyorlar ve her zaman yanlarında bir hoca mevcut bulunuyor.

Program ücreti ne kadar?

Program ücreti 2.800€. Uçak, hava alanı transfer, yurtdışı sağlık sigortası ve vize masrafları başvuru yapan öğrenciye aittir.

Program hakkında daha detaylı bilgi ve ders içerikleri için aşağıdaki formu doldurup bize iletin. Vera Eğitim – FUA Türkiye resmi temsilcisi, ücretsiz danışmanlık

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Accessory Design, Apicius, Architecture, Bölümler, Drawing and painting, Fashion Design, Graphic Design, Jewelry Design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın