İtalya’daki devlet okulları sınavına hazırlık kursu

İtalya’da devlet okullarında mimarlık, mühendislik ve tıp okumak isteyen öğrenciler için İtalya’da Linguadue’de her yaz açılan kursların 2019 bilgileri belli oldu. Bu sene kurslarda 2 önemli değişiklik var. İlki öğrencilerin daha verimli çalışabilmeleri için kursun süresi 6 haftaya çıkarıldı. İkincisi ise bu sene ilk defa İngilizce Mühendislik için sınavına hazırlık kursu açıldı.

Tarihi: 1 Temmuz 2019 – 9 Ağustos 2019

Süresi: 6 hafta

Ders saatleri: Günde 6 ders, dersler 45 dakika sürmektedir.

Dersler: Mimarlık, Mühendislik, Tıp

Eğitim dili: İtalyanca veya İngilizce

Eğitim ücreti: 1.870 € + 80€ (kayıt ücreti) = 1.950 €

Konaklama için okul 18 yaş altı öğrencilere aile yanı sabah kahvaltı + akşam yemeği seçeneğini sunuyor. 18 yaş üzeri öğrenciler için banyo-mutfak paylaşımlı öğrenci evinde kalmak mümkün.

Kayıtlar açıldı. Özellikle kursta yer bulma, vize ve konaklama konusunda sıkıntı yaşamamak için tavsiyemiz bu ilk dönemde (Aralık’taki noel tatiline kadar olan dönem) kaydı tamamlamak. İtalya’da devlet üniversitesi düşünen öğrenciler aşağıdaki formu doldurup bizden detaylı bilgi isteyebilir.

Vera Eğitim – Linguadue Türkiye resmi temsilcisi, ücretsiz danışmanlık

Bostancı, 0216 504 20 12

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Architecture, Bölümler, Linguaviva, Politecnico di Milano, Politecnico di Torino, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar, İtalyan Devlet Okulları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın