IED’le fuardayız

Ekim ayı etkinliklerimiz oldukça yoğun. Sitemiz http://www.veraedu.com ve bloğumuzu takip edenlerin bildiği gibi İtalya’daki 25 kadar üniversitenin resmi temsilciğini yapıyoruz. Bu temsilciliklerden bizim için çok kıymetli olan IED, bu haftasonu için eğitim fuarı Akare’de standında durmamızı rica etti. IED’i fuarda temsil etmek bizim için gurur.

IED’i bilmeyenler için bu vesileyle kısaca anlatalım. IED İtalya’nın tasarım alanında en eski ve en büyük üniversitelerinden biri. Lisans programları bachelor of arts, yani YÖK denkliği var ve İtalyan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı.

Interior Design

Product Design

Graphic Design

en çok talep gören bölümler.

Bunun dışında 1 yıllık master programları da var. Master programlarından bazıları staj garantili. Örneğin Design – Innovation Strategy and Product master programı Ocak 2019’da başlıyor. 60 ECTS’e tekabül ediyor ve her öğrencisine staj sağlıyor. 1 yıllık masterın ardından her öğrenci 1 yıl daha oturma iznini uzatabiliyor. Bu 1 yıl süresince iş arayabiliyor. Örneğin İngiltere’de masterın bittiği gün vizeniz de biter ve geri dönmek zorundasınızdır. IED’in bu master programı 1 yıl daha oturma izni sağlıyor.

IED fuar 2018.jpg

Bunun dışında IED’de 3 haftalık yaz kursları var. İtalya’da yaz okulları genellikle 18 yaş altını kabul etmez. Fakat IED’in Floransa kampüsü 17 yaş öğrencilerini de kabul ediyor.

IED Floransa’daki 2019 yaz kursları henüz açılmadı. 2018 programından örnek vermek gerekirse:

Floransa IEd kampüsündeki 2018 yaz programları şöyleydi:

Fashion Events and Public Relations

Graphic Design and Portfolio

Daha önce bu alanda profesyonel deneyimi olanlar için ise Wine Business.

Geçen yazki programlar 2 Temmuz ile 20 Temmuz arasında toplam 3 hafta sürdü ve ücreti 2600 Euro’ydu.

2019 yaz programları açıldığından size emaille bilgi vermemizi isterseniz aşağıdaki formı doldurmanız yeterli.

 

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı IED, İtalya'da Üniversite, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar, İtalyan Modası, İtalyan Mutfağı kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın