IED üniversite kampüs turu

Geçtiğimiz hafta IED’in Milano design, Milano moda, Floransa ve Torino kampüslerini gezmek, bilgilerimizi tazelemek ve güncel bilgiler edinmek için İtalya’daydık. Çok faydalı, aynı zamanda eğlenceli bir zaman geçirdik.

Şansımıza Milano’da Fashion Week zamanıydı. Şehir hareketli, koşturmacalı ve bol aktiviteliydi. Duomo etrafında Vittorio Emanuele caddesinde bir çok organizasyon ve dünyaca ünlü yıldız vardı. Örneğin Nicki Minaj Diesel mağazasından hayranlarını selamladı. Çıkışını bekleyemedik ama o kalabalığın coşkusu bize de yansıdı.

IED’in design kampüsünde Graphic Design bölüm başkanı bize kısa bir lecture yaptı. Grafik tasarım dendiğinde ülkemizde genelde logo tasarlayan ya da reklamcılıkla ilgilenen meslek grupları akla geliyor. Oysa grafik tasarım hayatın her alanında, iç mimarlığı ya da ürün tasarımını birbirine bağlayan en önemli branş. Bugün metroda ilerlerken yolumuzu buluyorsak bu grafik tasarımcının sayesinde, ya da aldığımız ürünün paketi grafik tasarımcının elinden çıkıyor. Graifk tasarımcı sadece reklam ajansında çalışmaz, her firmada çalışabilir. Düşününce öyle hak verdik ki, bizim küçük firmamızda bile bir grafik tasarımcımız var.

IED Milano’nun ana kampüsü olan design kampüsü, bir sokağın içinde sağlı sollu binalardan oluşuyor. Onu dik kesen diğer sokakta da fotoğraf stüdyoları ve çok detaylı laboratuarlar gezdik. CNC tezgahlar, son teknoloji 3D laboratuarlar oldukça etkileyiciydi. IED gerçek İtalyan kültürünü taşıyan, Akdeniz samimiyeti ve İtalyan sanatının harmanlandığı gerçek bir üniversite.

Bilmeyenler için IED’de üniversite eğitimi 3 yıl sürüyor. İtalyanca programlar da var, İngilizce programlar da. Türkiye’den giden çoğu öğrenci İngilizce programları tercih ediyor. Biz yine de bütün öğrencilerimize üniversite eğitimleri boyunca İtalyanca öğrenmelerini tavsiye ediyoruz ki, ileride rahatça iş bulabilsinler.

IED ile ilgili birçok yazı paylaşacağız. IED’de okumak isteyen bütün öğrencilere bloğumuzu dikkatle takip etmelerini tavsiye ederiz. Faydalı olacağına inandığımız, birebir deneyim içeren ve hiçbir Türkçe kaynakta bulamayacağınız haberlerimiz olacak.

Unutmadan 20 Ekim 2018 Cumartesi gübü IED’den bay Ivan Mielazarek İstanbul’da olacak. Suadiye Oteli’nde ücretsiz bir etkinlik düzenliyoruz. Küçük salonda olacağımızdan gelmek isteyen öğrencilerin formu doldurup kayıt oluşturmalarını rica ederiz.

VERA Eğitim, sadece “İtalya’da” Eğitim, vera@veraedu.com

 

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Graphic Design, IED, İtalya'da Üniversite, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın