İtalyan Lisesi Yeni Akademik Yıl

Latino Vera Edu IstanbulYine bir Eylül ayına geldik. Eylül ayı, okulların açıldığı, yeni başlangıçların yapıldığı ay. Yeni akademik yılda bütün öğrencilere başarılar dileriz.

Bu sene de geçen 18 yılda olduğu gibi İtalyan Lisesi ve Galileo Galilei Lisesi’ne yönelik İtalyanca edebiyat ve branş derslerimiz devam edecek.

Özellikle 9. sınıfta öğrencilere zorlandıkları derslerde takviye almalarını tavsiye ediyoruz. Bizim zamanımızda ilkokullar 5 seneydi ve Anadolu Liseleri & Özel Okullar sınavına girip İtalyan Lisesi’ne girerdik. Hazırlıkla beraber ortaokulda toplam 4 yıl İtalyanca’yı iyice öğrenip öyle liseye başlardık. Şimdiki öğrenciler sadece 1 yıl İtalyanca öğrenip İtalyanca matematik, fizik, kimya, İtalyan edebiyatı, hatta Latince görüyorlar. Sadece 1 yıllık İtalyanca bilgisi ile bu kadar çok dersin üstesinden gelmek kolay değil. O yüzden özellikle 9. sınıfta öğrenciler zorlandıklarında ders alabilirler. 9. sınıfı, yani eski deyişle Lise 1’i başarıyla tamamlayanın da bir daha özel derse ihtiyacı olmuyor. Hem öğretmenlerinde güzel bir intiba bırakmış oluyor, hem de temelleri kuvvetli oluyor.

Vera Eğitim’de özel dersleri birebir veriyoruz. Sadece Bostancı’daki ofisimizde dersler veriliyor. Öğretmenlerimiz İtalyan Lisesi ve Galileo Galilei dereceyle mezunu. Ayrıca pratikte zorlanan öğrencilerimiz için bir de İtalyan Hocamız var.

2018- 2019 akademik yılında bütün İtalyan Lisesi ve Galileo Galilei öğrencilerine başarılar diler, mutlu, huzurlu ve başarılı günler dileriz.

Vera Eğitim, Bostancı İstanbul, 0216 504 20 12, vera@veraedu.com

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim, İtalyan Edebiyatı, İtalyan Kültürü, İtalyan Kız Orta Okulu, İtalyan Lisesi Anıları, İtalyanca kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın