Gökçen Eke’den İtalya’yı birleştiren çizim

İtalya’nın Genova kentinde şiddetli yağış sonrası çöken Morandi köprüsünde birçok kayıp yaşanmıştı. Bu acı olay sonrası, 3.5 yıldır İtalya’da yaşayan ve İtalya’ya fazlasıyla bağlı olan Gökçen Eke, Morandi köprüsüne Cenova kentinin rakip takımları olan Genoa ve Sampdoria taraftarlarını birbirine kenetlemiş bir şekilde resmetmiş ve Twitter’da paylaşmıştı.

Bu çizim sosyal medyada binlerce beğeni aldı. BBC Türkçe muhabiri Övgü Pınar‘a konuşan Eke, çizimi ilk paylaştığında bu kadar etkileşim almasını beklemediğini de belirtti ve şöyle devam etti: “Oluşan etkileşim beni gerçekten şaşırttı. Bu denli bir sembol haline gelebileceğini tahmin etmemiştim. Birçok ünlüden mesajlar aldım. Hatta yarın Rai’den evime gelecekler ve bu çizimin nasıl doğduğuna dair fikir sahibi olmak ve çizimlerimi nasıl yaptığımı görmek istediklerini belirttiler.”

Corriere dello Sport, çizimi baş sayfasına taşıdı.

İçişleri Bakanı Matteo Salvini, cenaze töreninden hemen önce Eke’nin çizimini Twitter’da paylaştı.

Torino takımının oyuncusu Lorenzo De Silvestri ise “Çok güzel. Birliktelik. Güç. #Genova” yazarak bu güzel çizimi takipçileri ile paylaştı.

Haber kaynak

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın