Mimmo Jodice Sergi

Arkeoloji ile yakından ilgilenenler buraya 🙂 16 Temmuz Pazartesi günü Arkeoloji Müzeleri Assos Salonu’nda açılmış olan Mimmo Jodice’nin Akdeniz sergisi 31 Ağustos’a kadar açık kalacak.

Mimmo Jodice’nin Akdeniz’e adanan sanatsal görüntüleri en iyi şekilde, ülkemizin önemli bir merkez, geçmişin ve günümüzün bir kavşağı, kültürlerin ve geleneklerin erime noktası olan coğrafi alandaki İtalyan kültürel diplomasisinin ruhunu yorumluyor.

Küratörlüğünü Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı’nın Bilimsel komitesi tarafından Trento ve Rovereto Modern ve Çağdaş Müzesi (MART) ve koleksiyon sahibi Coroneo ailesi işbirliğiyle gerçekleşen bir proje.

31 Ağustos’a kadar saat 09:00 – 17:00 arasında katılabilirsiniz. Katılım davetiyelidir.

Yer: İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Assos salonu.

Daha fazla bilgi için; https://iicistanbul.esteri.it/iic_istanbul/tr/gli_eventi/calendario/2018/07/m-i-m-m-o-j-o-d-i-c-e-m-e-d-i-t.html

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın