İtalya’da Yapılacaklar Listesi

Yaz tüm hızıyla akarken, sizlerle olabildiğince İtalya’da seyahat ile ilgili yazılar paylaşmaya devam ediyoruz. İtalya’da mutlaka yapılması gerekenleri sizler için derledik. Umarım keyif alırsınız.

Floransa’da sanat kültürünün tadını çıkar

Eğer sanatı seviyorsanız, Floransa’yı ziyaret etmek sizin için bir rüya olacak. Etkileyici kiliseleri ve müzeleri arasında, bu tarihi küçük merkez Rönesans sanatı ve mimarisinin birçok başyapıtlarına ev sahipliği yapmakta.

Cinque Terre Boyunca Yürüyüş

Yürüyüş yolu, inanılmaz gün batımı manzaraları, dokuma yolları ve küçük köylere ev sahipliği yapan görkemli kıyı manzaralarından geçmektedir.

Venedik Sokaklarında Kaybol

Sadece kanalların ve sokakların karmaşık labirentinde kaybolmaktan ibaret olmamalı. Bölgede iken, San Marco Bazilikası, San Marco meydanı, Lido di Venezia ve renkli Burano adasını ziyaret edin.

Pizza, Makarna ve Gelato’yu yiyebildiğiniz kadar yiyin 🙂

Roma’yı hayranlıkla izleyin

Roma Forumu, Kolezyum, Trevi Çeşmesi gibi yerler mutlaka görülmelidir. Etkileyici Sistine Şapeli’ne bir göz atmak için Vatikan’ı ziyaret etmeyi unutmayın.

Amalfi Kıyısı’ndan geçin

Akdeniz’in güzel renklerine bakarken Amalfi Sahili’ni gezmekten daha iyi bir yol yoktur.

Dolomitler’de yürüyüş yapın

Sınırsız sayıda zorlu parkurdan oluşan güzel manzara, unutamayacağınız en iyi İtalyan açık hava maceralarından biri haline getiriyor.

Pompei’nin Kalıntılarını Keşfedin

Tarih meraklıları için bu doğal afetin tarihi korunması ve yıkımı arkeolojik bir olgudur ve görülmeye değerdir.

Pizza’nın Doğum Yeri olan Napoli’yi ziyaret edin

Her ne kadar Napoli kasabası tehlikeli olsa da, sadece en iyi pizzayı deneyimlemek için bile burada bir gezi şarttır. L’Antica Pizzeria da Michele’de en iyi pizza Margherita’yı bulacaksınız. Basit, tatlı, ucuz ve lezzetli.

İtalyan Alpler’inde Kayak

Kış aylarında burada kayak yapmak, İtalya’nın sunabileceği etkileyici yamaçları görmek için harika bir yoldur.

Pisa Kulesi’nde bir fotoğraf çektir

Toskana’da Vespa ile gezintiye çık

Kim ortaçağ kalelerini, üzüm bağlarını ve zeytinliklerini stil içinde keşfedemeyeceğinizi söylüyor?

Sardunya Plajlarını Keşfedin

Avrupa’nın en iyi plajlarından bazılarına ev sahipliği yapan Sardunya, yaklaşık 2000 km’lik sahil şeridi turkuaz mavisi suları, engebeli yürüyüş parkurları ile harika plajlara sahiptir. Kaçırılmaması gerekenler Aruttas, Spiaggia di Piscinas ve Spiaggia Rena Bianca’dır.

Kaynak https://www.adventureinyou.com/italy/things-to-do-italy-bucket-list/

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim, İtalya'da Gezi ve Seyahat, İtalya'daki Okullar, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın