Polimoda’nın yeni partneri Vogue Italia!

Polimoda Fashion Art Direction master programının partnerlerinden biri Vogue Italia oldu!

Vogue Italia çalışanlarının sektör hakkındaki engin bilgilerini Polimoda öğrencilerine doğrudan aktarma fırsatı doğuyor.

Peki bir Moda Sanat Direktörü neler yapar?

Bir derginin Sanat Direktörü, her bir konunun detayının, tasarım öğelerinin ve fotoğrafların yer aldığı düzenlerin oluşturulmasından ve editöryal ekibe ilham ve rehberlik etmekten sorumludur.

Bir Sanat Yönetmeni aynı zamanda yönetsel yöne de sahip olmalıdır. Örneğin, grafik tasarımcıları, reklam yazarları, gazeteciler, editörler ve medya alıcıları ile son teslim tarihlerinden, bütçelere varana kadar bu süreci yönetmekle yükümlüdür.

Kurs, Milano’daki Condé Nast’in ofislerini ziyaret etme şansını, Vogue editöryal dünyasının perde arkası görüntüsünü, seçkin editoryal çekimlerinden birine katılma şansını ve Vogue Talents ağındaki bir tasarım stüdyosunu ziyaret etme şansını içeriyor. Kurs, iki ana projenin uygulanması ve tamamlanmasıyla tamamlanacak: bir restyling ve yepyeni bir moda ya da lüks derginin oluşturulması. Bu projeler öğrencinin portföyünün önemli bir varlığı olacaktır.

Dersler Ekim’den Haziran ayına kadar gerçekleşecek ve toplam 700 kişi ile iletişim kurulacaktır. Bir moda firmasında staj ile kursu tamamlama olasılığı ve 80 kredi elde etme fırsatı var.

Bölüm hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Fashion Design, Fashion Styling, Polimoda, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın