Polidesign Furniture Design Webinar

Polidesign’ın zaman zaman düzenlemiş olduğu webinarlara katılmaya özen gösteriyoruz. Bolca bilgi edinip bu bilgileri sizlerle mümkün olduğunca paylaşıyoruz.

Geçtiğimiz hafta Polidesign’ın Furniture Design master programı ile ilgili bir webinarına katıldık. Yine oldukça verimli geçti.

Öncelikle Furniture Design master programının işleyişi, İtalya’nın sanat ve mimari anlamda harika bir geçmişe sahip olduğunu ve bu tasarım kültürünü benimseyip, İtalyan mobilya endüstrisine uyarlayarak uluslararası markete sunmak olduğu vurgulandı.

Haftanın üç günü workshoplar düzenleniyor ve bu workshoplarla öğrenciler gerçek hayat deneyimi kazanıyorlar. Anlaşmalı olan firmalar ile tasarım workshopları, tasarımcılar ile tanışma, fabrika, showroom ve tasarım atölyelerini ziyaretler, ve Milano Tasarım haftasına katılım gibi imkanlar kazanılıyor.

Furniture Design masterını anahtar kelimelerle anlatmak gerekirse;

İtalyan Kültürü – Milano dünyanın tasarım merkezi – En iyi şirketlerle işbirliği – Aktif öğrenme süresi

Webinarda gelen sorulardan birisi ise şuydu; bu bölüme başvurmak için hangi programları öğrenmek gerekiyor? Gelen cevap ise; bölüme genellikle product design ya da mimarlık okuyanlar katıldığı için zaten autocad ya da 3d altyapılı programlara hakim oluyorlar oldu. Bunun dışında Adobe programlarına hakim olmanında avatajlarından bahsedildi. Photoshop, Indesign vs. gibi.

Son olarak daha önceki yazımızda belirtmiştik. Polidesign Furniture Design master programı burs imkanı için son 8 gün!

Detaylar için; https://italyada.net/2018/01/31/polidesign-furniture-design-bursu/

Başvuru ve burs hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Furniture design, Genel, Polidesign, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın