IED Moda master bursları

master-in-fashion-management-IED.jpg

IED, İtalya’nın en eski tasarım üniversitelerinden. Sahipleri İtalyan, İtalyan kültürünü devam ettiren, ekollerine sahip çıkan bir okul.

IED’in master programları diğer üniversitelerden farklı olarak Eylül -Ekim gibi sonbahar aylarında başlamaz. Ocak ve Şubat itibariyle başlar. Her ne kadar ülkemizdeki eğitim sistemine göre alışık olmadığımız bir zamanlama gibi dursa da ara dönem mastera başlamak oldukça avantajlıdır. 6 ay kadar bir süre ne istediğinizi, ne yapmak istediğinizi tespit etmenize yardımcı olur. Bazı öğrenciler bu dönemi staj yapıp deneyim kazanarak, bazıları ise dil becerilerini geliştirmek için değerlendiriyor. İngilizce konusundan kendine güvenmeyenler İngilizce pratik derslerine katılıyor. İngilizce konusunda sorunu olmayanlar da İtalyanca öğrenmeye başlayarak master sırasında daha iyi sosyalleşmek ve ilerisinde iş bulmak için kendilerine artı katıyorlar. Ayrıca ara dönem mezunları için bir seçenek sunmuş oluyor bu masterlar.

IED’in moda alanıyla ilgili master programları şöyle:

Fashion Communication and Styling

Fashion Design

Fashion Marketing

Fashion Business

İlk 3 program okulun Milano kampüsünde, son program ise Floransa kampüsünde veriliyor. Bu master programları için tuition fee üzerinden %50 burs verilecek.

Yarışma konusu bütün bölümler için aynı. Oldukça yoruma açık olduğundan sizlerle ingilizce orjinal metni paylaşmayı uygun gördük. Yine de detaylı bilgi edinmek ve karşılıklı brainstorming yapmak isterseniz, kapımız her zaman açık çok memnun oluruz.

Being the good change: ethic, educated and necessary. This is asked today to a creative. Without neglecting the superfluous, which is the salt of the job in the fashion world. Keeping this concept in mind, show us a project (a design, marketing or communication project) that integrates ethic and superfluous, and provide it with theoretical arguments and examples. 1Be the change you want to see in the world”.

Bizden bir kaç tüyo da vermiş olalım. Başvuracağınız bölüme uygun bir proje tasarlayın. Branşın hocalarına hitap edecek, onları etkileyecek. Aynı şekilde motivasyon mektubunda bu bölüme neden uygun olduğunuz konusunda ikna edici olun.

Konunun etik- ahlak ile ilgili olması dikkat çekici. IED son yıllarda en çok sosyal sorumluluğa dayanan projeler hazırlayan öğrencilerimize burs verdi. Çevreye, yaşlılara ya da ihtiyaç sahibi herhangibi alana, canlıya karşı ne kadar duyarlı bir proje hazırlarsanız o kadar şansınız artar. Şimdiden herkese başarılar dileriz.

Orjinal yarışma metni ve kurallar dokumanlarını emaille size ulaştırmamız veya telefonla bilgi istemek için aşağıdaki formu doldurun:

 

Genel bilgiler:

Master burs yarışması IED Moda bölümleri

Son başvuru tarihi: 20 Eylül 2018

Okul ücreti burssuz : 18 900 Euro

Burslu hali: 10 950 Euro

Proje konusu: Being the good change in fashion

 

Vera Eğitim, IED resmi Türkiye temsilcisi, vera@veraedu.com

Sadece İtalya’da Eğitim

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Fashion business, Fashion Buying, Fashion Design, Fashion management, Fashion Startup, Fashion Styling, IED, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın