Politecnico di Milano İngilizce Mimarlık 2018

Politecnico di Milano, aynı ülkemizdeki ÖDTÜ ve İTÜ gibi İtalya’nın en eski ve itibarlı teknik üniversitesi.

90’lı yılların sonlarında sadece biz İtalyan Lisesi mezunları tarafından tercih edilen bir üniversite iken, özellikle son 5 yılda çok talep gören bir üniversite haline geldi.

Yalnız Politecnico di Milano’daki tek İngilizce lisans programı Architecture, yani mimarlık. Diğer bütün bölümler İtalyanca.

Mimarlık bölümünün bu seneki non EU kontenjanı 55. Bunlardan 5’i İtalyanca 50’si ise İngilizce bölümler için geçerli. Yani kontenjan 50 kişi. Mimarlık bölümünün yıllık ücreti 4000 Euro civarında. İtalya’da üniversite eğitimi 3 yıl sürüyor. İsteyenler artı 2 yıl daha okuyarak 5 yılda yüksek mimar olarak mezun olabiliyor. Politecnico di Milano mimarlık bölümü sınavla öğrenci alıyor. Lise bittikten sonraki Eylül ayında sınava giriliyor. Bu seneki sınav tarihi 6 Eylül 2018.

İtalya’da bürokrasi ülkemiz gibi yavaş işlediğinden devlet üniversitelerine başvuru süreci meşakatli. Hem okul üzerinden hem de bizdeki OSYM benzeri yuksek öğrenim kurumu sisteminden ayrıca basvuru yapmak gerekiyor. Bunun dısında 3 farklı sefer konsolosluğa gitmek gerekiyor. Bir diğer zorluk ise hepsinin son tarihli olması. Son tarihi kaçırdığınızda o seneki başvurunuz tamamen çöpe gitmiş oluyor.

Bütün bu süreçte öğrencilerimize destek oluyoruz. 15 yıldır sadece İtalya’ya öğrenci gönderiyoruz. Dürüst, açık ve sorumluluk sahibi bir çalışma izliyoruz. Politecnico di Milano Mimarlık başvuru danışmanlığı hizmetimizin detaylarıyla ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Architecture, Politecnico di Milano, Politecnico di Torino, İtalya'da Eğitim, İtalyan Devlet Okulları, İtalyan Lisesi Anıları, İtalyanca kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın