Politecnico di Milano Strategic Design masterı

Her ne kadar İtalya, tasarım, sanat, mimarlık gibi programlarla öne çıksa da işletme ve pazarlama ile ilgili eğitim almak isteyen öğrencilerin de gözdesi haline geldi. İtalyan insanının sıcaklığı, yeme içme kültürünün benzerliği, ırkçılık yapmaması, eğlenceli yapısı, ülkemize yakınlığı ve uçakların sıklığıyla  yurtdışı eğitim için tercih edilen ülkelerin başında geliyor.

Tasarım alanında çok fazla okul çeşitli eğitimler sunarken, işletme ve pazarlama alanlarında yüksek öğrenim olanakları kısıtlı. Daha doğrusu iyi bir eğitim veren, değecek üniversite az. Üniversitede işletme, endüstri mühendisliği ve benzeri bölümlerde okumuş, hayali hep tasarımla ilgili eğitim almak, çalışmak ama aynı zamanda da birebir çizim yerine işletmeden kopmadan eğitim almak isteyenler için en doğru adres İtalya. Bu ihtiyacı karşılayan başvurusu portfolio ile olmayan, yani çizim gerektirmeyen bir master programı önerimiz var bugün: Politecnico di Milano Polidesign, Strategic Design bölümü. Tasarımla işletmeyi birleştirmek isteyenler için harika bir program. Politecnico di Milano yılların teknik üniversitesi, devlet üniversitesi. Polidesign ise onun konsorsiyumu. Yani kar amacı gütmeyen, devlet üniversitesi kadar ücretsiz olmayan ama özel üniversiteler gibi de pahalı olmayan, öğrencilerden topladıkları eğitim ücretlerini yine öğrenciler için sınıf için, araştırma için kullananan, Politecnico’nun tasarım fakültesi.

strategic design polimi.jpg

Strategic Design bölümüne girmek kolay değil. 2 aşamalı sınavı geçmek gerekiyor. Önce yazılı bir sınava alınıyorsunuz. Okul öncesinden yazılı sınavı hangi gün göndereceğini haber veriyor. Size 48 saat süre tanıyor. 48 saat içerisinde yazılı sınavı doldurup okula iletmek gerekiyor. Sonrasında bir Skype mülakatı düzenleniyor. Skype mülakatı için hazırlık yapmanızı öneriyoruz.

Hazırlanılması gereken soruların başlıcaları:

  • Neden İtalya’da master yapmaya karar verdin?
  • Neden Politecnico di Milano’yu seçtin?
  • Neden Strategic Design bölümünü istiyorsun? (Bu çok önemli:)!)
  • Kabul alırsan masterı bitirdikten sonra ne yapmayı hedefliyorsun?

 

Detaylı bilgi ve işine hakim, güven veren bir danışmanlık için Politecnico di Milano Polidesign Türkiye resmi temsilcik ofisi Vera Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli!

 

 

 

 

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Polidesign, Politecnico di Milano, Strategic Design, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın