Sana sarılmak istiyorum Lorenzo!

Tú-y-Yo

“Io e te”(Ben ve sen)’i izledik. Çok sıcak, çok samimi bir filmdi.

Filmin baş kahramanı 14 yaşındaki Lorenzo ergenlik sıkıntıları olan bir çocuk. Okulda rahat değil, içine dönük. Herkesin kayağa gittiği hafta okul gezisine katılmıyor, ailesine katılacağını söylüyor ve tatil parasıyla bir haftalık yiyecek alıp evlerinin bodrumuna kamp kuruyor. Filmleri, müziği, petshop’tan aldığı karıncaları ve temiz düzeniyle kendi mutlu olduğu yalnız ortamını kuruyor. Herşey yolunda takılırken üvey ablası, uyuşturucu bağımlısı Olivia kalacak yeri olmadığından yanına yerleşiyor. O bir hafta içinde yaşananlar öyle samimi ki. Lorenzo’nun tavırları, düşünme şekli insanda ona sıkı sıkı sarılma duygusu uyandırıyor. Canım benim!

Müzikler de bir harika. Duygu yoğunluklarında yükseliyor, sonra alçalıyor. Duygulanıp, mutlu olup, üzülüyorsunuz. Film ilerledikçe Lorenzo’nun yansıttığı samimiyet daha da artıyor, ve bugün hala filmi düşündürüyor bana. İzleyen oldu mu bilmiyorum, ya da benim kadar beğendiniz mi? Ben çok hissettim bu filmi, çok sevdim.

Başroldeki Lorenzo’yu Jacopo Olmo Antinori, Olivia’yı ise Tea Falco oynuyor. Film Cannes Film Festivali’nde de gösterilmiş.

Jacopo Olmo Antinori gerçek hayatta da 15 yaşında, Tea Falco da gerçek hayatta da fotoğrafçı ve Catanialıymış. Ve filmde geçtiği gibi Los Angeles’ta fotoğrafları sergilenmiş. İtalya’nın önemli fotoğraf ödüllerinden birini almış. http://www.teafaalco.com sitesinden göz atabilirsiniz.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Genel, İtalya'da Eğitim, İtalyan Kültürü, İtalyanca kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın