Sardegna – Villasimius

Villasimius, İtalya’nın adası Sardegna’nın güneydoğu kıyısında kalan küçük bir kasaba. Cagliari Havaalanına oldukça yakın, 50 km.

www.sardegna.com sitesindeki bilgilere göre Villasimius beyaz kumsalları, kristal deniziyle İtalyan ve yabancı turistlerin adada en çok tercih ettiği bölge. En meşhur plajları Cala Caterina ve Porto Giunco.

Porto Giunco

Yalnız, daha önce Sardegna’ya tatile giden arkadaşlarım Villasimius’tan memnun kalmadılar. Plajların Şile’deki kumsallara benzediğini, rahatsız bir kalabalık olduğunu, denizin de dalgalı olduğunu söylediler. Eğer Cagliari havaalanından Sardegna’ya gidecekseniz ve araba kiralayıp yukarı doğru çıkacaksanız, Villasimius’ta kalmak yerine bir yemek molası verip devam edebilirsiniz. Bütün İtalya’da olduğu gibi en güzel ve en pahalı yerler kuzeyde kalıyor. Meşhur Costa Smeralda da en kuzeyde.

O yüzden Villasimius’ta güzel bir yemek molası iyi gider diyerek size Sa Tankitta’yi öneriyorum. Sadece ben değil Villasimius turist info ve tripadvisor da Sa Tankitta’yı öneriyor. www.tripadvisor.com’da bu restoran Villasimius’taki 22 restorandan birinci konumda.

Sa Tankitta

Geleneksel mutfağa sahip olan lokantada pizzanın yanı sıra bol çeşit deniz ürünü yemek de mümkün. Porsiyonlar oldukça büyük ve doyurucu olduğundan paket yaptırmak gerekebiliyor. Pizza kutuları İtalyanların sanatçı ruhunu yansıtıyor.

Rezervasyon yaptırma imkanınız varsa deneyin, yoksa bahçe için sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz. 070791338

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Gezi ve Seyahat, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın