Magnifica Presenza

fc15c8f73d818aeb99eeba14325b251d8ab1c36d

Görsel kaynak: www.netflixlovers.it

Ferzan Özpetek’in Magnifica Presenza (Şahane Misafir) filmi, Cem Yılmaz’ın hayalet olarak rol aldığı filmin, fantastik kurgusuyla önceki Ferzan Özpetek filmlerinden ayrıştığı söyleniyor.

O dönem gazetelerde Cem Yılmaz ve filmle ilgili bir sürü haber okuduk. Cem Yılmaz’ın İtalyanca bilmeden oynamasına rağmen İtalyanlar tarafından beğeni kazanması, filmin perili ev hikayesini anlatması çıkan haberler arasındaydı. Benim en çok dikkatimi çeken haber ise İtalyanların şu sorusu oldu: “Bütün Türk aktörlerin soyadı ‘Yılmaz’ mı?” :)Ferzan Özpetek filmlerinde hep Serra Yılmaz’a yer verdiğinden bu soru çok normal, diğer yandan da şaşırtıcı.

Serra Yılmaz çok beğendiğim bir oyuncu ve kendine has duruşuyla örnek alınacak bir kişi. Aynı zamanda İtalyan Lisesi’nden üst dönem ablamız oluyor.

Bu hafta için film önerimizde bu olsun 🙂 İyi Seyirler.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Genel, İtalya'da Eğitim, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın