Yalan Dünya Servet’in İtalyancası

Yalan Dünya dizisini izleyen kaç kişiyiz? Baya çoktur 🙂 Gülse Birsel’in bütün dizilerini hayranlıkla izleyen biri olarak Jet Sosyete’yi de takip ediyorum. Ama bazen eski dizilerden aklıma kazınmış sahneleride tazeliyorum.

Yalan Dünya’da Servet karakteri bence hepimizin biraz annesi, anneannesi, babaannesi 🙂 Aklıma kazınan bölümlerden biride Servet’in bir anda mucizevi bir şekilde İtalyanca konuşmaya başlamasıydı.

Hatırlamak isteyenleri şöyle alalım:

Füsun Demirel o bölümle ilgili şunları söylemiş: “Gülse bana müthiş bir sürpriz yaptı. İtalyanca bilgimi meslek yaşamımda ilk kez bir senarist değerlendirdi. İtalya’da oyunculuk eğitimi aldım. Orada dört yıl yaşadım. Çeviriler yaptım, Nobel ödüllü İtalyan oyun yazarı Dario Fo’nun oyunlarını dilimize çevirdim.” Sabah gazetesi 2012

Bu kadar anlattım galiba akşam bu bölümü baştan tekrar izleyeceğim. 🙂

İtalyanca öğrenmek istiyorsunuz ama Servet gibi bir anda İtalyanca konuşamıyorsanız size biz yardımcı olalım 🙂

Herkese iyi hafta sonları.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Genel, İtalya'da Eğitim, İtalyanca kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın