“İtalyan Aşkı” kitabıyla ilgili

0000000347383-1

“İtalyan Aşkı” adında İtalyan yemekler ve ekmeklerini anlatan kitabın yazarları, ekmek pişirme teknikleri konusunda bir uzman olan Binnur Akhun Önen ve köklü İzmir Levantenlerine gelin giden Zeynep Braggiotti.

Zeynep Braggiotti, 1800′lerde İzmir’e gelen ünlü Levantenlerden Braggiotti ailesine ilk defa bir Türk gelin olarak katılır. Çok sevdiği kayınvalidesinin vefatıyla İtalyan kültürünü ve Levanten ailesinin anısı yaşatmak adına bu kitabı yazmaya karar verir. İtalyan ekmekleri pişirmede uzman arkadaşı Binnur Akhun Öner ile beraber İnkılap Yayınevi’nden “İtalyan Aşkı” adlı kitabı yayımlarlar.

İtalyan mutfağı hakkında bilgi edinmek isteyenler bu kitaba bir göz atsın deriz.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Genel, İtalya'da Eğitim, İtalyan Edebiyatı, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın