Haftanın kitap önerisi

20180330_115908

Haftayı bir kitap önerisi ile bitirelim dedik 🙂 Haftasonu şöyle bir kahvenizi alıp kitap okumak isterseniz Umberto Eco’nun “Gülün Adı” isimli romanını tavsiye ederiz.

Çağdaş klasikler arasında olan bu roman 1327’de İtalya’daki bir manastırda geçen bir cinayet soruşturmasını anlatıyor. Soluk soluğa okuyacağınız bu roman aynı zamanda 1986’da beyaz perdeye de aktarılmış. Başrolünü Sean Connery’nin üstlendiği film ile roman daha geniş bir kitle tarafından benimsenmiş.

Her kitap uyarlaması olan filmde aslında önce kitabını okumayı sonra filmini izlemeyi tercih edenlerdenim. Beklenti biraz yüksek oluyor ama hiçbir film kitap kadar etkili olmuyor. Kısaca benim tavsiyem; önce kitabını okuyun 🙂

Herkese iyi hafta sonları.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Genel, İtalya'da Eğitim, İtalyan Edebiyatı, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Haftanın kitap önerisi için 1 cevap

 1. ebrubektasoglu der ki:

  Merhabalar,

  Yazınızda paylaştığınız kitap önerileri için size teşekkür ederim. Yazınızdaki kitapları not ettim. Umarım bazılarını okuma fırsatı edinirim. 😊 İzninizle, ben de kitap önerilerinden oluşan blog yazımı sizinle paylaşmak isterim: https://www.tarz2.com/haftanin-kitap-onerileri-2

  Yazılarınızın devamının gelmesi dileklerimle,
  keyifli okumalar dilerim. 📗

  http://www.ebrubektasoglu.com/

Bir Cevap Yazın