Service Design Master Programı

Service Design, Avrupa’da tek tük üniversitede bulunan geleceğin mesleklerinden biri. Bu devirde iç mimar olmak yetmiyor. Onun bir dalında uzmanlaşmak gerekiyor. Örneğin lighting design gibi.
Sürekli yeni meslekler oluşuyor. Teknoloji tam gaz ilerliyor. Bazı meslekler yok olurken, sosyal medya uzmanlığı, dijital hesap yöneticileri, hizmet tasarımcıları gibi. İşte Service Design da bu trend konulardan bir tanesi.
11111
Peki Service Design nedir? Service Designer ne yapar?

Hizmet Tasarımı master programı bankalardan, hastanelere, turizm, ulaşım eğlence, perakende ve daha birçok alanda hizmet veren her türlü firmada verimliliği arttırmaya yönelik eğitim veriyor .

2222

Bir bankaya girdiğinizi düşünün. Yurtdışına para göndermeniz gerekiyor. İçeri giriyorsunuz ve belli bir atmosferle karşılaşıyorsunuz. Bankanın içi güzel mi? Havadar mı, soğuk mu? Klima çok mu çalışıyor? İç dekorasyon sıkıcı mı?  Numara almak üzere makinaya yöneliyorsunuz ve fiş alıp bekleme kısmında oturuyorsunuz. Sıra beklerken oyalanacağınız birşey var mı? Sizin numaranız yanıyor ve gişeye yöneliyorsunuz. Form doldurmanız isteniyor. Gerekli işlemleri yapıp çıkıyorsunuz.

Ya da bir hastanede, içeriye girdiğiniz andan, sağlık hizmeti alana kadar ne gibi etkileşimlerde bulunuyorsunuz, hizmetler alıyorsunuz. Bunları nasıl iyileştirebiliriz?

Günümüzde müşteri beklentileri sürekli artıyor. Kimse aldığı hizmetle yetinmeyi kabul etmiyor. Bu durum firmalar arasında rekabet ortamı yaratıyor. Rekabette öne çıkmak için farklılık yaratmak gerekiyor. Service Designerlar bu farklılıkları yaratmak için çalışıyor.

SERVICE-940x268_1

Service Design masterı Politecnico di Milano ve Domus Academy’de var. Her iki okulun da resmi temsilcisiyiz.
Başvuru hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Domus Academy, Polidesign, Service Design, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın