L’ultimo bacio: Son Öpücük

lultimo-bacio-la-normalita-e-la-vera-rivoluzione

Hani bazen olur ya, film izlemek istersiniz ama ne izleyeceğinize bir türlü karar veremezsiniz 🙂 İşte o zaman izleyebileceğiniz güzel, biraz eskilerden bir film önerisinde bulunmak istedim.

L’Ultimo Bacio. Başrolde Giovanna Mezzogiorno ve Stefano Accorsi oynuyor. Giovanna çok güzel bir kadın. Stefano Accorsi de bana çok sempatik geliyor. Böyle değişik bir çekiciliği var. Neyse asıl filmin konusuna gelelim. Son Öpücük 30′lu yaşlarının başındaki 4 yakın erkek arkadaşın hayatını anlatıyor. Bir tanesi kız arkadaşı tarafından terkedilmiş, aşk acısı çekiyor. Bir tanesi çok çapkın, sürekli günlük ilişkiler yaşıyor. Bir tanesi evli ve karısıyla sürekli kavga ediyor, asıl kahraman Accorsi de Mezzogiorno ile birlikte yaşıyor ve Mezzogiorno hamile. Accorsi’nin 18 yaşındaki sarışın bir kıza kapılmasıyla hikaye başlıyor. Daha fazla anlatmayayım, ama bir gün ne izlesek diye düşünürseniz tereddüt etmeden bu filmi izleyebilirsiniz. Hayatı olduğu gibi, tüm gerçekleriyle ele alıyor. Sadece toz pembe yanlarıyla değil.

Bu arada film sadece İtalya’da değil, bütün Avrupa’da çok başarılı olmuş. 2001 yapımı. Hatta öyle ki, devamı çekilmiş. “Baciami ancora” 9 yıl sonraki maceralarını anlatıyor. 2010 yılında İtalya’da vizyona girmiş ve vizyona girdiği haftasonu 3000000€ ‘nun üzerinde hasılat yapmış. Yalnız Giovanna Mezzogiorno filmin devamında oynamayı kabul etmemiş. Onun yerine Vittoria Puccini oynuyor. Son olarak filmin yönetmeni Gabriele Muccino.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Genel, İtalya'da Eğitim, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın