Festival Del Maggio Musicale Fiorentino

teatro-comunale-PJ1WGZ6B

Floransa şehri sadece İtalya’nın Rönesans’ının merkezi değil, aynı zamanda geleneksel batı klasik müziğinin başladığı yerdir. Yapılan festival de bunun bir kanıtıdır. Festival Del Maggio Musicale Fiorentino festivali, İtalya’nın en ünlü klasik müzik festivalidir. Tüm yıla yayılan bir festivaldir. Ocak, Şubat, Temmuz ve Ağustos hariç, yılın kalan tüm aylarında devam eder. Festivale dünyanın önde gelen şefleri, orkestraları ve sanatçıları katılır. Festival dönemlerinde şehirde konaklama ve konserlere bilet bulmak oldukça zordur. Bu yüzden biletlerin önceden alınıp, otel rezervasyonlarının önceden yapılması katılımcının yararına olacaktır.

Floransa’da okuyan öğrencilerimizede duyrulur 🙂

Kaynak: http://www.yoldasin.com/iste-italyanin-onde-gelen-10-festivali/

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Genel, İtalya'da Eğitim, İtalya'da Gezi ve Seyahat, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın