Şef Massimo Bocus ile workshop

Bu hafta bizim için oldukça hareketli bir hafta. Bu hafta İtalya’daki iki okulumuzu Türkiye’de ağırlıyoruz. Bu okullardan biri Floransa’daki gastronomi okulumuz Apicius. İtalya’dan gelen şef Massimo Bocus ile dün ilk workshopumuzu yaptık. Benim için çok farklı ve keyifli bir deneyimdi.

Dünkü workshopumuz İzmir Ekonomi Üniversitesi’ndeydi. Sabah 8.30’da şef, Apicius’un yetkilisi, Apicius mezunu Merve ve ben okulda buluştuk. Mutfak saat 9.00’da açılıyordu. Önden hazırlığımızı yaptık, birer kahve içtik. İzmir Ekonomi bizi çok misafirperver karşıladı. Oradaki şeflerle sohbet etme fırsatı yakaladık. Ve sonra malzemeler geldi ve hızla mutfakta çalışmalar başladı.

Program yoğundu. 18 öğrenci mutfaktaydı dün. Ve saat 12.00’ye kadar 3 çeşit yemek ve 1 tatlı hazırlanacaktı. Öğrenciler, öğle servisi menüsündeki Risotto’yu Apicius’tan gelen şef Massimo Bocus ile hazırladı. Hepsi çok istekli ve çalışkandı. Günün sonunda 30 Risotto siparişi ile yüzler gülüyordu. 🙂

Lafı uzatmadan işte dünkü workshoptan fotoğraflar:

Risotto için İtalya’dan özel gelen pirinç Acquerello

Karidesler ayıklanıyor

Risotto için Ispanaklı sos yapılıyor

Risotto için parmesanlar rendeleniyor

Karidesler pişiriliyor

Öğle yemeği için restoran hazır

Risotto pişiyor

Servis için risottolar hazır

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Apicius, Bölümler, Gastronomi, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın