İtalya Üniversite Yaz Kampları

lignano.jpg

İtalya’da yaz kampı dendiğinde 18 yaşına olan kadar öğrencilerin kabul edildiği, 7/24 gözetmen kontrolünde olan eğitimler öne çıkar.

Bu eğitimlere örnek olarak bizim zamanımızda oldukça popüler olan (Ben İtalyan Kız Orta’dayken yani doksanların başı) Lignano Linguaviva’nın kumsal kenarındaki okulu ve Florence University of Arts’ın Türkler arasında pek bilinmeyen genelde bir elin beş parmağını geçmeyen Türk’ün katıldığı  (onların da farklı branşları seçerek ayrıldığı) Junior Yaz kampı.

Florence University Of Arts’ın bünyesindeki kurs 3 hafta sürüyor. Öğrenciler ders listesinden istedikleri 2 dersi seçebiliyorlar. Bu derslerin içinde Dante ve İtalyan Edebiyatı da var, çizim ya da mutfak sanatları ve İtalyan kültürü dersi de. Dersten boşta kalan vakitlerde Floransa’da müze gezileri, haftasonu üzüm bağları veya civar köylerde gastronomi turları vb gibi aktiviteyi kapsıyor.

Lignano’daki yaz kampı ise spor ve denize girme gibi aktivitelerin de yer aldığı, sadece 3 hafta boyunca değil, bütün yaz boyu devam eden günlük belli bir saat İtalyanca dersinin mecbur tutulduğu kendine ait kapalı bir tesisi olan bir yaz kampı.

Bu yaz kamplarının faydası hem İtalyanca’yı öğrenmek ve sosyalleşmek adına faydalı oluyor, hem de ileride okumak istedikleri ülke seçimi, bölüm seçimi vb. gibi konularda daha emin adımlar atmalarına yarıyor.

Vera Eğitim olarak firmamız 2005 yılından beri sadece İtalya’da Eğitim alanında hizmet vermektedir. İtalya’da eğitim konusundaki her türlü sorunuz için bize danışabilirsiniz.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Apicius, Linguaviva, İtalya'da Eğitim, İtalya'da Gezi ve Seyahat, İtalya'daki Okullar, İtalyan Edebiyatı, İtalyan Kültürü, İtalyan Kız Orta Okulu kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın