Miami’de bir Marangoni

Geçtiğimiz hafta Miami’deydim. İlk gidişim. İlk günler şehrin suniliği, gösterişçiliği, ihtiyaçtan fazla savurganlığı rahatsızlık verse de yavaş yavaş büyüsü içine alıyor, kendini alıştırıyor.

20180313_12472420180313_12391320180313_11103320180313_121458

Miami’de yeni açılan Marangoni şubesini ziyaret ettim. South Beach’e giden ana köprülerden birinin dibinde oldukça stylish bir binada çok dikkat çeken bir okul olmuş. Binanın içi sanki İtalya’da hissettiriyor. Bütün mobilyalar İtalya’dan gelmiş. Sıralar bile aynı. Aynı İtalya gibi dediğimde okul müdürü “Burası daha güzeli” diye düzeltiyor. Fazladan Miami güneşinin coşkusu var diyelim, kabul edelim müdürün sözlerini.

Marangoni’nin Miami şubesi Türkler arasında da tutulacağa benzer. Henüz 1 ay önce açılmış olmasına rağmen şimdilik tek aktif master programı olan Luxury Brand Management sınıfı için sadece 5 kişilik kontenjan kalmış. Master programları 1,5 yıl sürüyor. Ücreti 48 000 Dolar. Mayıs ayında başlıyor. Green Card veya Amerikan pasaportu olan öğrencilerin oturma izni veya eğitim vizesi sorunu olmuyor. Fakat henüz yasal prosedürler yeni olduğundan Türk pasaportlu öğrenciler için sabahları dil kursuna katılma zorunluluğu var. İsteyen İtalyanca, isteyen Business English veya normal İngilizce kursuna katılabiliyor.

Bunun dışında Marangoni Miami kampüsünde 3 aylık kısa kurslar var.

Marangoni’nin Miami kampüsü Design District bölgesinde. Ayrıca sanatçıların takıldığı Wynwood’a da yürüme mesafesinde. Wynwood graffitileriyle ünlü bir mahalle. En kısa zamanda daha çok bilgi paylaşacağım, şimdilik bu kadar.

Marangoni Miami kampüsündeki eğiitm olanaklarıyla ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun. Vera Eğitim, vera@veraedu.com

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Marangoni, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın