İzmir İtalya Konsolosluğu

Bu sabah İzmir İtalya Konsolosluğu’ndaydım. İzmir İtalya Konsolosluğu’nun yeri çok merkezi. Kordon’a çok yakın, Cumhuriyet Meydanı’nda. İzmir’deki bir çok konsolosluk artık Bayraklı’daki bir binaya taşınmış. Konsolosluğun sitesinde bir güncelleme yoktu ama sabah biraz tereddütlü gittim. Konsolosluğun hala aynı yerinde olmasına çok sevindim.

Nisan ayının yaklaşması ile İtalya’da üniversite ve 2 yıllık master eğitimi alacak öğrencilerin konsolosluk işlemleri başlıyor. Bu sene İtalya’da üniversiteye gidecekler için üniversite sınavı geçen seneye göre daha geç bir tarihte. O yüzden en çok öğrenciler bu konuda emin olmak istiyorlar. Sonuçları ne zaman konsolosluğa teslim etmeliler tereddüt yaşıyorlar. Konsolosluk işlemleri için bu sene son tarih ne zaman merak ediyorlar. Öğrencilerin tüm işlemlerinde ve sorularını cevaplamada İzmir İtalya Konsolosluğu çok yardımcı oluyor. Bugün tüm bu yeni bilgileri konsolosluktan edindim. Güzel ve verimli bir ziyaret oldu.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın