Service Design masterı

Dün Politecnico di Milano Polidesign’daki Service Design master programı için webinara katıldım. Okulların yaptıkları webinarlar master programlarındaki yenilikleri öğrenmek, sorularınızı sormak, programlarla ile ilgili detaylı bilgi almak, kayıt koşullarını öğrenmek için çok faydalı oluyor. Webinardaki bilgileri hemen sizlerle de paylaşmak istedim.

Politecnico di Milano Polidesign Service Design masterı bu sene 8 Ekim 2018’de başlıyor. Programın bu sene 6. editionı açılıyor. Eğitim süresi 1 yıl. Eğitim dili İngilizce.

Program 4 ana dönemden oluşuyor.

-Teorik dersler: Service Design disiplinlerinin öğrenileceği dönem. Ekim – Aralık ayları arasında.

-Workshop: Bu dönemde öğrenciler okulun anlaşmalı olduğu firmalarla projeler yapıyorlar. Aralık – Nisan ayları arasında. Webinar sırasında geçen sene Service Design’a başlayan öğrencilerin Intesa Sanpaolo Bank ile yaptıkları projesi anlattılar. Intesa Sanpaolo İtalya’daki en büyük bankalardan. Proje yaklaşık 2-3 haftalık bir periyotta tamamlanmış. Discover (araştırma süreci), Create (konsept geliştirme ve brainstorming) ve Develop (projesi görselleştirme ve prototip çalışması) 3 ana süreçte tamamlanmış.

-Staj dönemi: Okul eğitiminin içerisinde öğrencilere staj imkanı sunuyor. Öğrenciyi firmalarla görüştürüyor. Staj dönemi Nisan – Eylül tarihleri arasında.

-Final exam: Öğrenciler program sonunda staj dönemi boyunca hazırladıkları final proje sunumlarını yapıyorlar. Sunumlar en geç Eylül sonunda tamalanıyor.

Eğitim ücreti 14.000€. Güzel bir haber. Şu an devam eden burs başvurusunun olması. Bursa son başvuru 27 Mayıs. Burs oranları 1 kişiye %50 ve 4 kişiye %25 şeklinde. Burs ile ilgilenenler bizden orjinal metni isteyebilir. (bilgi@veraedu.com, vera@veraedu.com)

Başvuru aşaması ile ilgili de en çok sorulan soru “Hangi bölümler Service Design masterına başvuru yapabiliyor?”. Service Design bölümüne başvuru için tasarım bölümlerinden mezun olmak şart değil. Farklı disiplinlerden de öğrenciler başvuru yapabiliyor. Design / Architecture bölümlerinden mezun olacaklar, mezun olanlar portfolyo hazırlıyorlar. Farklı disiplinlerden gelenler ise bu alanda neler yaptıklarını somut bir şekilde anlatacakları bir motivasyon mektubu yazıyorlar.

Service Design master eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak ve burs koşullarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurup bizi iletin.

Vera Eğitim – Politecnico di Milano Polidesign Türkiye resmi temsilcisi, Ücretsiz danışmanlık

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Polidesign, Service Design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın