Milano’dakilere Ucuza Çıkma Tavsiyesi

Euro’nun TL karşısında değer kazanması zaten pahalı olan Milano’yu biraz da zor bir yere dönüştürdü. Milano’da ucuza survive etme adına nasıl bir tavsiye vermeli diye düşünürken (ofisimizde bu konuyla ilgili güzel bir kitabımız da var) tesadüfen keşfettiğim, oldukça sempatik bir yazarı olan “A Milano puoi” isimli blog karşıma çıktı. A Milano puoi, “Milano’da yapabilirsin, becerebilirsin” anlamına geliyor. Bize Milano ile ilgili güzel tavsiyeler veriyor. Çok sıcak, samimi ve candan bir dille.

Aynı isimde instagram hesabı da var. İtalyanca yazıyor ama çok görsel kullandığından ne demek istediğini anlıyorsunuz.

6 Mart’ta yazdığı yazısında Porta Venezia’dan başlayarak Corso Buenos Aires civarındaki uygun ve lezzetli yemek yeme yerlerini anlatmış. İçinde kebap, falafel ya da sushi gibi yöresel tatlar da var, İtalyan trattoriaları da.

https://amilanopuoi.com/it/2018/03/06/dove-mangiare-bere-porta-venezia-buenos-aires/

A-Milano-puoi_Pasta-Fresca-Brambilla-1024x1024.jpg

amilanopuoi.com – Pasta Fresca Brambilla

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim, İtalya'da Gezi ve Seyahat, İtalyan Kültürü, İtalyanca kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın