İtalya’da İngilizce Eğitim Veren Üniversiteler

İtalya’da Eğitim ile ilgili hiç bilgisi olmayan bir veli ve öğrencinin ilk sorduğu soru “İtalya’da İngilizce Eğitim veren üniversiteler hangileri?” oluyor.

İtalya’da İngilizce eğitim genellikle özel üniversitelerde bulunuyor. Devlet üniversitelerindeki bölümlerin çoğu İtalyanca.

Öncelikle devlet üniversitelerine bir göz atalım:

Örneğin köklü teknik üniversitelerden biri olan Politecnico di Milano’da yüzlerce bölüm içerisinden tek bir bölüm İngilizce, o da Mimarlık.

Diğer bir teknik üniversite olan Politecnico di Torino’da da durum benzer. Burada da yüzlerce bölüm içerisinde İngilizce olanlar Computer Engineering, Automotive Engineering, Mechanical Engineering ve Mimarlık.

Eğer hedef İtalya’da işletme, ekonomi veya uluslararası ilişkiler okumaksa, devlet üniversitelerinden Ca Foscari Venedik üniversitesi İngilizce lisans programları sunuyor. Bir de Digital Management programı var İngilizce olan.

İtalya’da İngilizce üniversite eğitimi için eğer özel bir okul bakıyorsanız, çoğunda İngilizce eğitim verildiğini farkedersiniz. IED, NABA, Domus Academy, Marangoni, SPD, Polidesign, Apicius, Raffles Milano bunlardan belli başlıcaları. Bu okullarda brand management’tan, iç mimarlık eğitimine, moda tasarımı, grafik tasarım art direction vb. gibi çok çeşitli İngilizce programlar bulabilirsiniz.

Uzun lafın kısası İtalya’da İngilizce üniversite eğitimi almak mümkündür. İtalya’da üniversite 3 yıldır. İsteyen öğrenciler 2 yıl daha okuyarak 5 yılda yüksek yani masterlı öğrenci olarak mezun olabilirler.

İtalya’da Eğitim alanında uzman deneyim, Vera Eğitim, vera@veraedu.com

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Architecture, Automotive engineering, Bölümler, Business Administration, Domus Academy, Graphic Design, Politecnico di Milano, Politecnico di Torino, Raffles Milano, SPD, Venedik Ca' Foscari, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar, İtalyan Devlet Okulları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın