Öğrencilerimizden Nil’in başarısı

İtalya’da eğitim almak isteyen öğrencilerimiz okul seçimi yaparken eski mezunların neler yaptıklarını soruyorlar. Bazısının amacı kendi firmasını açmak, bazıları İtalya’da farklı firmalarda çalışıp deneyim kazanmak, bazıları da ülkemizde çalışmayı tercih ediyor.

Politecnico di Milano Polidesign’da Lighting Design masterına giden Nil Alagöl, sınıfı başarıyla tamamladı, hem de yüksek ortalamalarla. Staj zamanı geldiğinde İtalya’nın en önemli aydınlatma firmalarından Ferrara Palladino’ya önce başvurmaktan çekinmiş. Daha küçük bir firmayı deneyeyim demiş. Sonra “Neden olmasın?” diye harakete geçmiş ve İtalyan rakiplerinin arasından tek Türk ve tek yabancı olarak staj hakkını elde etmiş. Ferrara &Palladino Milano’da Duomo’yu aydınlatan firma.

Nil’i canı gönülden tebrik ediyoruz, ileride daha çok başarılarını duyacağımıza inanıyoruz. Başarılı öğrencilerle çalışmak bizim için bir zevk ve tatmin kaynağı. Gözümüzün önünden ofisimize ilk gelişi ve beraber belgeleri hazırlayışımız geliyor, şimdiki pozisyonunu düşününce ise bize sadece gurur duymak kalıyor.

Ekran Resmi 2018-03-07 16.08.59.png

Ferrara Palladino – Duomo Aydınlatması

 

Lighting Design master programıyla ilgili bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Lighting design, Polidesign, Politecnico di Milano, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın