Oggi cucino io

IMG_8264

Haftanın kitabı, “Oggi cucino io”, bugün ben yemek pişiriyorum ya da daha güzeli bugün yemekler benden, Mondadori yayınevinden çıkan bol resimli kuşe kağıda bir kitap. Hani okunmaktan çok, salon masasına veya kütüphanenin kolay ulaşılan kısmına konup,  resimlerine bakılan kitaplardan.

Bende ise tam tersi, mutfak dolaplarının en ücra köşelerinden birine sıkışmış, tozlanmış bir kitap halini almış. Bugün mutfağı toplarken buldum, hemen tozunu sildim ve hakettiği değeri vermek üzere italyada.net okuyucularıyla paylaşayım istedim. İtalyanca bilenler farketmiştir. Kitap ucuz fiyata nefis yemekler çıkartmayı vaad ediyor. “Tasarruf ederek iyi yemek” diye de yazmışlar. Kitabın fiyatı ve Milano’daki Libreria Armani’de satıldığı düşünülürse biraz çelişkili bir durum tabi. 

Kitap 899 sayfa. İçinde makarnalardan çorbalara, ekmeklerden pizzalara ve tatlıya her çeşit tarifi bulmak mümkün. Her tarifin zorluk derecesi, maliyeti, malzemeleri ve yapış süresiyle ilgili bilgi var. Hiç denedin mi derseniz hiçbirini denemedim.  Bundan sonra da sadece resimlerine bakmayı planlıyorum. 🙂

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim, İtalya'da Gezi ve Seyahat, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın