Call Me By Your Name

Her sene Oscar adayları açıklandığında büyük heyecan duyarım. Hangi filmler aday hangilerini izledim ya da kaçırdım. İzlemediklerimi izlemeye çalışırım. Kendimce adaylar seçerim. Bu seneki aday filmler açıklandığında ilgimi çeken filmler geçtiğimiz yıllardaki filmlerden daha azdı. Bir tanesi Get Out (en iyi özgün senaryo ödülünü aldı) diğeri ise Call Me By Your Name (en iyi uyarlama senaryo ödülünü aldı).

İki filmi de listeme aldım izlemek için ama bunlardan önceliği “Call Me By Your Name” alacak gibi duruyor. Filmin yönetmeni Luca Guadagnino İtalyan film yönetmeni. 1971 yılında İtalya’nın Palermo şehrinde doğmuş. Film, Kuzey İtalya’da geçiyor. Filmde 17 yaşındaki Elio ile o yaz Elio’nun babasının yanında yaz stajını yapacak Oliver arasındaki ilişkiyi anlatıyor. Seyredenler varsa yorumlarını bekliyoruz. 🙂

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın